بهار را ورق بزن هر روز از ساعت 08:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

بهار را ورق بزن

گشتی در عمارت وثوق الدوله تا شعرخوانی زنده یاد اخوان ثالث با « بهار را ورق بزن»

برنامه «بهار را ورق بزن» امشب 24 فروردین ماه در «آیینه خانه» سری به «عمارت وثوق الدوله » می زند و بعد همراه با زنده یادان اخوان ثالث و ذبیح الله صفا دنیای ادبیات را گشت و گذار می كند.

1399/01/24
|
09:34

برنامه «بهار را ورق بزن» كاری از گروه كتاب رادیو فرهنگ است كه با بخش‌های متنوع تقدیم شنوندگان می‌شود. در این برنامه بخش كتاب‌خوانی تدارك دیده شده، كه علاوه بر معرفی كتاب، سخنان مفاخر ادبی درخصوص آثار شاخص ادبیات فارسی را نیز بیان می‌كند.
در بخش «تماشاخانه» یكشنبه 24 فروردین ماه نمایش« درس» اثر «اوژن یونسكو»كه در برنامه گذشته معرفی و بررسی شد این بار توسط بهاره دهكردی ،آیه كیانپور و صادق ملكی براساس ترجمه ای از سحر داوری در قالب نمایش رادیویی اجرا می شود و همچنین در بخش «آیینه خانه» این مجله رادیویی «عمارت وثوق الدوله « معرفی می شود .
عمارت وثوق الدوله یا باغ سلیمانیه، قدمتی 150 ساله دارد و آن را حسن خان معروف به «وثوق الدوله» ساخته است. آینه كاری و نقاشی های گل و مرغ و مقرنس كاری دیوارها و سقف عمارت منحصر به فرد است. اتاق ها دارای ارسی هستند كه با تزئینات چوبی ظریف و شیشه های رنگی مزین شده اند. این طور كه در كتاب های تاریخ آمده این باغ ویلای تابستانی وثوق الدوله بوده و منزل اصلی او در خیابان سرچشمه واقع شده است.
گفتنی است علاقه مندان به شعر شعرای معاصر نیز می‌توانند در بخش"حرف های ناتمام" شعرخوانی شاعران نامدار را بشنوند كه امشب در این برنامه شعرخوانی زنده یاد "مهدی اخوان ثالث " پخش می شود .
برنامه «بهار را ورق بزن» بخشی با عنوان «صدای ساز و سرود» دارد كه با معرفی موسیقی دانان یكی از آثار آنها را پخش می كند و امشب «كامبیز روشن روان »آهنگساز كشورمان معرفی می شود.
«كهن های همیشه نو» بخش دیگری از این برنامه است كه امشب به پخش كارشناسی زنده یاد «ذبیح الله صفا» درباره مولانا و آثار وی اختصاص دارد.
برنامه «بهار را ورق بزن» ساعت 20 الی22 هرشب روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز و موج ای ام ردیف585 كیلوهرتز پخش می‌شود.

دسترسی سریع
بهار را ورق بزن