سیم و زر دوشنبه از ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه

بررسی كتاب «هفت مرد از حالا »زندگی شهید « پاك جسم پور»در « سیم وزر»رادیو فرهنگ

برنامه «سیم و زر» رادیو فرهنگ امروز دوشنبه 20 فروردین در گفت‌وگو با نویسنده كتاب « هفت مرد از حالا» این اثر را معرفی و بررسی می كند.

1403/01/20
|
07:44

در برنامه این هفته «سیم و زر» رادیو فرهنگ «امین خرمی» به عنوان كارشناس مجری برای معرفی و نقد و بررسی كتاب هفت مرد از حالا نوشتهٔ عباس كریمی عباسی با نویسنده این ‌كتاب گفتگو می كند.
كتاب “هفت مرد از حالا” روایت طی مسیری است كه شهید علی پاك جسم پور فرد، فرزند این آب و خاك ؛ باهوش، پر از نبوغ، آگاه و چابك طی كرد ، كه اگر نبود نمی‌توانست راه نفوذ دشمن بر گوشه‌ای از یك نهاد دولتی در جبهه غرب كشور را كشف كند.
شهید پاك‌ جسم پور فرد متولد 1341 در زمان ناآرامی‌های غرب و جنگ تحمیلی با وجود داشتن مشغله كاری زیاد و همچنین مسوولیت‌های مهم و حساسش، هر زمان كه وقتش آزاد می‌شد به طور مخفیانه لباس یك بسیجی ساده را برتن می‌كرد و به عمق عملیات‌ها می‌رفت.
روحیه جهادی «علی» سبب شد علیرغم اینكه در سال 62 با رتبه‌ی خوبی در رشته مهندسی مخابرات وارد دانشگاه شده بود و یك ترم هم درسش را خوانده بود، به جبهه نبرد علیه دشمن بعثی برود و زمانی كه با این سوال درخصوص اینكه چرا دیگر درسش را ادامه نداده و به جبهه و جنگ روی آورده؛ روبرو می‌شود،‌ این‌گونه پاسخ می‌دهد: «امروز باید به جبهه‌های نبرد علیه دشمن رفت و جنگید؛ اگر بعدها فرزندم از من سوال كند هنگام جنگ كجا بودی؟ و چه‌كار كردی؟ آیا جواب مناسبی دارم كه وی بدم؟»

سه سال حضور شهید «علی (هادی) پاك‌ جسم پور فرد» در جنگی تحمیلی رژیم بعث علیه جمهوری اسلامی، افتخارات ارزنده‌ فراوانی را برای اسلام و انقلاب به ارمغان آورد اما به دلیل آن‌كه بیشتر ماموریت‌هایی كه وی حضور داشت محرمانه بود، بسیاری از دلاوری‌هایش تا به امروز فاش نشده است.

بنابراین گزارش، علی پاك‌ جسم پور فرد سرانجام در اواخر زمستان سال 1362 در جزیره مجنون و در عملیات خیبر بر اثر اصابت تركش خمپاره به شهادت رسید

برنامه «سیم و زر» كه ویژه نقد كتاب است، با تهیه‌كنندگی فریده گودرزی و گویندگی فاطمه اسحاق تبار و‌اجرای كارشناسی امین خرمی دوشنبه‌ها ساعت 12 و30 دقیقه روی موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

دسترسی سریع
سیم و زر