سیم و زر دوشنبه از ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه

نقد و بررسی كتاب «حاج محمد»معلم شهید مدارس استثنایی در رادیو فرهنگ

برنامه «سیم و زر» رادیو فرهنگ امروز دوشنبه 16 بهمن به گفت‌وگو با نویسنده و كتاب حاج محمد اختصاص دارد. این برنامه از ساعت 12 و 30 دقیقه پخش می‌شود.

1402/11/16
|
08:39

در برنامه این هفته «سیم و زر» رادیو فرهنگ «امین خرمی» به عنوان كارشناس مجری برای معرفی و نقد و بررسی كتاب « حاج محمد» با « رضا كشمیری» نویسنده این ‌كتاب گفتگو می كند.
« یكی از شهدایی كه خاطرات عجیب و پر نكته‌ای دارد؛ شهید حاج محمد میرزا بیگی است كه شاید اسم این شهید حتی به گوش‌ عده‌ای نخورده است اما آشنایی با این بزرگ مرد باعث می‌شود سراغ كتاب خاطرات این شهید دوران دفاع مقدس برویم.

كتاب «حاج محمد» زندگی و خاطرات یك معلم شهید است كه جزو بهترین و انقلابی‌ترین معلم‌های شهر رفسنجان بود. كسی كه برای خدمت به كودكان استثنایی به حدی تلاش می‌كرد كه گاهی از خستگی كار دستش به لرزه می‌افتاد، اما دست از خدمت بر نمی‌داشت.

كتاب «حاج محمد» سال گذشته برای اولین بار توسط نشر شهید كاظمی و به قلم رضا كشمیری منتشر شد و به علت استقبال مخاطبان و همزمان با هفته دفاع مقدس چاپ دوم این كتاب هم وارد بازار نشر شد.
شهید حاج محمد میرزا بیگی شهیدی است كه از سه دختر كوچك خود دل می‌كند و راهی جبهه‌ها می‌شود، او در سال 65 و در مرحله دوم عملیات كربلای پنج به شهادت رسید.
برنامه «سیم و زر» كه ویژه نقد كتاب است، با تهیه‌كنندگی فریده گودرزی و گویندگی فاطمه اسحاق تبار و‌اجرای كارشناسی امین خرمی دوشنبه‌ها ساعت 12 و30 دقیقه روی موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

دسترسی سریع
سیم و زر