سیم و زر دوشنبه از ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه

نقد و بررسی كتابی درباره شهید شهریاری در رادیو فرهنگ

برنامه «سیم و زر» رادیو فرهنگ امروز دوشنبه 25 دی به گفت‌وگو با نویسنده كتاب« استاد» اختصاص دارد. این برنامه از ساعت 12 و 30 دقیقه پخش می‌شود.

1402/10/25
|
11:31

كتاب "استاد"خرده روایت های زندگی شهید استاد مجید شهریاری به قلم فاطمه شایان پویا است.
در برنامه این هفته «سیم و زر» رادیو فرهنگ «امین خرمی» به عنوان كارشناس مجری برای معرفی و نقد و بررسی كتاب «استاد» با « فاطمه شایان پویا » نویسنده این ‌كتاب گفتگو می كند.
در كتاب استاد حدود 200 خاطره از دوستان، دانشجویان، همكاران، همسر و فرزند شهید مجید شهریاری كه همگی از آن استاد شهید درس گرفته اند، آمده است كه تعداد 26 روایت آن آرشیوی است و پاورقی خورده اند.
شهریاری در سال 1345 در شهر زنجان متولد شد. وی متأهل و دارای دو فرزند بود. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در زنجان، دورۀ كارشناسی تا دكتری را در دانشگاه صنعتی شریف و امیركبیر گذراند. شهید شهریاری در سال 1388 به درجۀ استادی رسید. او از سال 1383 تا زمان شهادت نمایندۀ دانشگاه شهیدبهشتی در امور اجرایی همكاری با سازمان انرژی هسته‌ای بود. وی همچنین عضویت در انجمن هسته‌ای ایران، مدیریت گروه كاربرد پرتوها، عضویت در شورای آزمایشگاه و شورای فناوری دانشگاه، عضویت در كمیتۀ تخصصی فنی و مهندسی هیئت ممیزه، مشاورۀ جمهوری اسلامی ایران در پروژۀ سزامی، و برگزاری چهار كمیتۀ علمی و كارگاه آموزش را در پروندۀ اجرایی خود داشت. شهید مجید شهریاری، دانشمند فرزانه و استاد فیزیك هسته‌ای دانشگاه شهید بهشتی ایران، سرانجام در تهران در 8اذر 1389 توسط رژیم صهیونیستی و با همكاری اطلاعاتی منافقین در یك عملیات تروریستی به درجۀ رفیع شهادت نایل شد.
برنامه «سیم و زر» كه ویژه نقد كتاب است، با تهیه‌كنندگی فریده گودرزی و گویندگی فاطمه اسحاق تبار و‌اجرای كارشناسی امین خرمی دوشنبه‌ها ساعت 12 و30 دقیقه روی موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

دسترسی سریع
سیم و زر