سیم و زر دوشنبه از ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه

نقد و بررسی كتاب "ناتا"در رادیو فرهنگ

برنامه «سیم و زر» رادیو فرهنگ امروز دوشنبه 18 دی به گفت‌وگو با نویسنده كتاب« ناتا» اختصاص دارد. این برنامه از ساعت 12 و 30 دقیقه پخش می‌شود.

1402/10/18
|
07:09

كتاب ناتا رمانی نوشته زهرا باقری است كه در نشر شهید كاظمی منتشر شده است. این داستان روایتی تاریخی از دوران صدر اسلام است و زندگی بردگی و كنیزی شخصیتی را نشان می‌دهد كه در نهایت به همسایگی اهل بیت (ع) می‌رسد.
در برنامه این هفته «سیم و زر» رادیو فرهنگ «امین خرمی» به عنوان كارشناس مجری برای معرفی و نقد و بررسی كتاب «ناتا» با «زهرا باقری» نویسنده این ‌كتاب گفتگو می كند.
این اثر رمانی تاریخی مذهبی است كه زندگی شخصیتی را نشان می‌دهد كه به عنوان برده و كنیز از آفریقا به عربستان می‌آید و روایتگر رخدادهایی كه در طول این مدت برایش اتفاق می‌افتد است.

علاوه بر این، در این داستان تحولات اجتماعی ناشی از ظهور اسلام و مسائل زنان و حقوق بردگان مطرح شده است. داستان از دو زاویه دید متفاوت روایت می‌شود و تاثیرات مختلف اسلام را بر قشرهای گوناگون اجتماع ترسیم می‌‌كند.
برنامه «سیم و زر» كه ویژه نقد كتاب است، با تهیه‌كنندگی فریده گودرزی و گویندگی فاطمه اسحاق تبار و‌اجرای كارشناسی امین خرمی دوشنبه‌ها ساعت 12 و30 دقیقه روی موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

دسترسی سریع
سیم و زر