سیم و زر دوشنبه از ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه

نقد و بررسی كتاب «سخت تر از سنگ» زندگی «مرد معدن ایران» در سیم‌ و زر» رادیو فرهنگ

برنامه «سیم و زر» رادیو فرهنگ امروز دوشنبه 29 آبان به گفت‌وگو با«وحید شاهی مریدی» قهرمان كتاب« سخت تر از سنگ»معروف به «مرد معدن ایران» اختصاص دارد. این برنامه از ساعت 12:30 پخش می‌شود.

1402/08/29
|
08:18

در برنامه این هفته «سیم و زر» رادیو فرهنگ «امین خرمی» به عنوان كارشناس مجری برای معرفی و نقد و بررسی كتاب سخت تر از سنگ به قلم حمید شاهی مریدی با نویسنده این ‌كتاب و قهرمان داستان گفتگو می كند.
این كتاب زندگی‌نامه‌ای، رخدادها و روند زندگی وحید شاهی مریدی به نقل از خود او و به قلم حمید شاهی مریدی است. شاهی مریدی از كاشفان معادن در ایران است كه در این كار سابقه طولانی و كارنامه پرباری دارد. او در همین رابطه گفته: برای رسیدن به موفقیت و انجام كارها در زندگی حتما باید دیوانه باشید. نه اینكه خدای نكرده از نظر عقل مشكل داشته باشید، یعنی باید دیوانه‌وار عاشق كار خود باشید و به كار خود عشق بورزید. هما‌ن‌گونه كه عاشق خانواده و دوستان خود هستید.

شاهی مریدی درباره كتابش هم گفت: از وقتی دست چپ و راست خود را شناختم تا رسیدن به اكتشاف معادن را در این كتاب نوشتم. «سخت‌تر از سنگ» كتابی صادقانه است. من تمام اتفاقات را صادقانه نوشتم تا بتوانم انگیزه‌ای برای مخاطبان نوجوان ایجاد كنم. من آرزوی چیزهایی را داشتم كه بسیار ساده اما حیاتی بودند. یخچال، سرویس بهداشتی، تلویزیون و خیلی چیزهای دیگر كه در یك زندگی عادی یافت می‌شوند. شاید خنده‌دار باشد اما من آرزوی این چیزها را داشتم. بنابراین دنبال موقعیتی بودم‌ كه از این وضعیت فرار كنم. برای رسیدن به آن زندگی عادی تلاش كردم.
برنامه «سیم و زر» كه ویژه نقد كتاب است، با تهیه‌كنندگی فریده گودرزی و اجرای فاطمه اسحاق تبار و‌اجرای كارشناسی امین خرمی دوشنبه‌ها ساعت 12:30 روی موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

دسترسی سریع
سیم و زر