سیم و زر دوشنبه از ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه

نقد و بررسی كتاب « مانایی داعش» در « سیم‌ و زر» رادیو فرهنگ

تازه‌ترین برنامه «سیم و زر» رادیو فرهنگ به گفت‌وگو با«قادر آشنا» نویسنده كتاب«مانایی داعش،چرایی و چگونگی »اختصاص دارد. این برنامه از ساعت 12:30 دوشنبه 24 مهر پخش می‌شود.

1402/07/24
|
07:30

در برنامه این هفته «سیم و زر» رادیو فرهنگ «امین خرمی» به عنوان كارشناس مجری برای معرفی و نقد و بررسی كتاب مانایی داعش،چرایی و چگونگی به قلم دكتر قادر آشنا با نویسنده این ‌كتاب گفتگو می كند.
كتاب «مانایی داعش» با موضوع چرایی و چگونگی مانایی داعش از یوس انتشارات سوره مهر منتشر شده است. داعش (دولت اسلامی عراق و شام) به عنوان قدرتمندترین و با نفوذترین گروه تكفیری – جهادی در جهان اسلام نه تنها بخش زیادی از سرزمین دو كشور عراق و سوریه را به تصرف خود درآورد , بلكه امنیت و ثبات منطقه و جهان را با مشكل جدی رو به رو كرد. مانایی داعش تلاش نموده است تا با وارسی عوامل شكل گیری داعش همچون عوامل ایدئولوژیك تاریخی جامعه شناختی و ماهیت داعش را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد و مهم ترین عوامل مانایی داعش همچون بنیان های اعتقادی ایدئولوژیك تشكیل دولت اسلامی و احیای خلافت . اندیشه مبارزه با حكام مستبد مبارزه با كشورها و مظاهر غربی حمایت های قدرت های بزرگ و كشورهای منطقه ای . توانمندی های اقتصادی مالی سازمان منظم نظامی و توانمندی تسلیحاتی جذابیت های اندیشه ای همچون هجرت تاكید بر توحید مبارزه با مظاهر شرك و توانمند رسانه ای و را بررسی كند.
برنامه «سیم و زر» كه ویژه نقد كتاب است، با تهیه‌كنندگی فریده گودرزی و اجرای فاطمه اسحاق تبار و‌اجرای كارشناسی امین خرمی دوشنبه‌ها ساعت 12:30 روی موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

دسترسی سریع
سیم و زر