سیم و زر دوشنبه از ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه

كتاب «خارج از پروتكل» سفرنامه‌ای از ایران تا لبنان در رادیو فرهنگ بررسی می شود

تازه‌ترین برنامه «سیم و زر» رادیو فرهنگ به گفت‌وگو با«ساجده ابراهیمی» نویسنده كتاب « خارج از پروتكل»اختصاص دارد. این برنامه از ساعت 12:30 دوشنبه 20 شهریور پخش می‌شود.

1402/06/20
|
07:50

در برنامه این هفته «سیم و زر» رادیو فرهنگ « شهاب دارابیان» به عنوان كارشناس مجری برای معرفی و نقد و بررسی كتاب خارج از پروتكل به قلم ساجده ابراهیمی از انتشارات سوره مهر با نویسنده این ‌كتاب گفتگو می كند.
این كتاب روزنوشت‌هایی از سفر یك هفته‌ای ابراهیمی به لبنان است. ابراهیمی پیش از این سفرنامه، كتاب «هزارجان گرامی» كه مجموعه‌ای از یادداشت‌هایی درمورد تشییع پیكر سردار سلیمانی است را جمع‌آوری كرده بود.

نویسنده در بخش از این سفرنامه نوشته است:
«از ضاحیه تا جونیه را در چهل و پنج دقیقه آمده بودیم. اما بین این دو اندازه دو قاره شكاف وجود داشت. تفاوت‌ها كسی را به وجد یا تاسف نیاورد. در تهران هم در همین فاصله می‌شود از دره‌ای پرید و به قاره‌ای دیگر رفت. تفاوت‌ها زیاد بود. از ضاحیه شیعه نشین كه زینت خیابان‌هایش عكس شهدا بود تا جونیه‌ای كه با تبلیغات ماشین و لباس تزئین شده بود.»
برنامه «سیم و زر» كه ویژه نقد كتاب است، با تهیه‌كنندگی فریده گودرزی و اجرای فاطمه اسحاق تبار و‌اجرای كارشناسی شهاب دارابیان دوشنبه‌ها ساعت 12:30 روی موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

دسترسی سریع
سیم و زر