سیم و زر دوشنبه از ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه

نقد و بررسی كتاب «شمایل صبح»در رادیو فرهنگ

تازه‌ترین برنامه «سیم و زر» رادیو فرهنگ به گفت‌وگو با«محمدرضا وحیدزاده» برای بررسی كتاب «شمایل صبح» اختصاص دارد. این برنامه از ساعت 12:30 دوشنبه دوم مرداد پخش می‌شود.

1402/05/02
|
07:14

در برنامه این هفته «سیم و زر» رادیو فرهنگ «صادق وفایی» به عنوان كارشناس مجری با « محمد رضا وحیدزاده» برای معرفی كتاب « شمایل صبح» كه گفتگو با ده تن از هنرمندان تجسمی انقلاب اسلامی است گفتگو می كند.
كتاب شمایل صبح گفتگو با ده تن از هنرمندان تجسمی انقلاب اسلامی است كه به كوشش محمدرضا وحید زاده تدوین شده و در انتشارات پژوهشكده فرهنگ و هنر اسلامی و سوره مهر منتشر شده است.
در این مجموعه با هنرمندانی چون صدیقه سلمان(نقاشی)،علی اصغر شیرازی(نقاشی دیواری و آموزش دانشگاهی)، مینا صدری(نگارگری و مجسمه سازی)،محمد حسین صلواتیان(تصویر سازی)،خشایار قاضی زاده(نگارگری)،عبدالحمید قدیریان(نقاشی و طراحی صحنه)،مسعود نجابتی(گرافیك و خوش نویسی)،محمد حسین نیرومند(كاریكاتور و كارتون) و علی اصغر یوزباشی(مجسمه سازی) گفتگو شده است.
محمدرضا وحیدزاده، متولد سال 1364 در تهران، كارشناس زبان و ادبیات فارسی و كارشناس ارشد پژوهش هنر است. او همچنین عضو گروه علمی ادبیات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشۀ اسلامی می باشد. وحیدزاده منتقدی است كه در كنار شاعری به كار تحقیق و پژوهش در هنر و ادبیات معاصر نیز مشغول است. او تا كنون مقالات و یادداشت‌های بسیاری را در موضوعات مختلف در مطبوعات منتشر كرده است. از او همچنین دو مجموعه‌شعر به نام‌های «اقرار» و «پیشواز» به چاپ رسیده است.

برنامه «سیم و زر» كه ویژه نقد كتاب است، با تهیه‌كنندگی فریده گودرزی و اجرای فاطمه اسحاق تبار و‌اجرای كارشناسی صادق وفایی دوشنبه‌ها ساعت 12:30 روی موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

دسترسی سریع
سیم و زر