سیم و زر دوشنبه از ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه

بررسی كناب«مكتوف» در رادیو فرهنگ

تازه‌ترین برنامه «سیم و زر» رادیو فرهنگ به گفت‌وگو با«معصومه باقری» نویسنده كتاب «مكتوف» اختصاص دارد. این برنامه از ساعت 12:30 دوشنبه 29 خردادماه پخش می‌شود.

1402/03/29
|
08:44

در برنامه این هفته «سیم و زر» رادیو فرهنگ «شهاب دارابیان» به عنوان كارشناس مجری با «معصومه باقری» برای معرفی كتاب «مكتوف»از نشر « شانی»گفتگو می كند.

مكتوف شامل 10 داستان كوتاه ،«سَتّار مكتوفی فرزندِ انور»،«مردی كه پلوتو را كُشت»،«هیچ جای دنیا»،«خانه‌ی عقرب»،«مَكتوف»،«همه‌ی چشم‌های بسته خواب نیستند»،«اوپال‌رو»،«همسفر»،«دندان نیش» و «مصلحت» است.
در داستان‌های باقری، زمینه به صورتِ نامشخّص و مبهم نیست؛ بلكه همیشه زمان و مكان و لوكیشن داستان كاملا مشخص و واقعی است.
عنصر مونولوگ در داستان‌های باقری پُررنگ است و برخی داستان‌ها بیش‌تر از مونولوگ تشكیل شده‌اند. یك شخصیت موضوعی اساسی را با مونولوگ شروع می‌كند و هرچقدر جلوتر می‌رود و حقایقِ دیگری را آشكار می‌سازد، داستان تنش بیش‌تری به خود می‌گیرد.
این 10 داستان كوتاه مجزا و به‌شكلی بندزده و پازل‌وار درهم تنیده‌اند. موضوعِ اصلی و شخصیتِ برخی قصه‌ها یكی‌ست، اما داستان كاملا فرق می‌كند و به‌نوعی داستانِ بعدی، داستانِ قبلی را تكمیل می‌كند.

برنامه «سیم و زر» كه ویژه نقد كتاب است، با تهیه‌كنندگی فریده گودرزی و اجرای فاطمه اسحاق تبار و‌اجرای كارشناسی شهاب دارابیان دوشنبه‌ها ساعت 12:30 روی موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

دسترسی سریع
سیم و زر