سیم و زر دوشنبه از ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه

سیم و زر دوشنبه 18 اردیبهشت؛ «سلام بر سحر » در رادیو‌فرهنگ بررسی می شود

تازه‌ترین برنامه «سیم و زر» رادیو فرهنگ به گفت‌وگو با رضا رسولی نویسنده كتاب «سلام بر سحر» اختصاص دارد. این برنامه از ساعت 12:30 دوشنبه 18 اردیبهشت پخش می‌شود.

1402/02/18
|
07:56

در برنامه این هفته «سیم و زر» رادیو فرهنگ «امین خرمی » به عنوان كارشناس مجری با «رضا رسولی» برای معرفی كتاب « سلام برسحر»گفتگو می كند.
این داستان مذهبی را شركت چاپ و نشر بین الملل را روانهٔ بازار كرده است.
كتاب سلام بر سحر، روایت تقابل مدرنیته با سنت را در بر گرفته است. قصهٔ این اثر، در لابه‌لای برج‌های سر به فلك كشیدۀ تهران اتفاق می‌افتد و تلاش 2 نسل را برای برپایی نماز نشان می‌دهد؛ همراهی 2 نسل كه با وجود تمام تفاوت‌ها، همچنان شباهت‌ها و قرابت‌های معنوی، روح و احساس آن‌ها را به هم متصل كرده است. این اثر در واقع تلاش نسل نو را برای برپایی نماز و كوشش نسل پیشین را برای ماندگاری سنت‌های نیك روایت می‌كند. در فرایند این تلاش‌ها، كنش‌ها و واكنش‌های اجتماعی و خانوادگی تصویر می‌شوند. فراز و فرودهای این داستان، اقامهٔ نماز را نه به‌عنوان یكی از مناسك دینی بلكه به‌عنوان یك سبك زندگی مطرح می‌كند. نویسندهٔ این داستان ایرانی، رضا رسولی، پیشتر این اثر را در قالب فیلم‌نامه‌ای با نام «صبح سبز» روایت كرده بود كه در دوازدهمین جشنوارهٔ سراسری فیلم وحدت در بخش فیلم‌نامه‌نویسی، موفق به اخذ دیپلم افتخار شد.
برنامه «سیم و زر» كه ویژه نقد كتاب است، با تهیه‌كنندگی فریده گودرزی و اجرای فاطمه اسحاق تبار دوشنبه‌ها ساعت 12:30 روی موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

دسترسی سریع
سیم و زر