جهان ترجمه پنج شنبه از ساعت 17 تا 17:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

جهان ترجمه

نگاهی به روند ترجمه ادبی در ایران در گفت وگو با مجید عمیق در رادیو فرهنگ‌


گفتگوی موسی بیدج (مترجم) با مجید عمیق ( مترجم كودك و‌نوجوان) در برنامه جهان ترجمه پنج شنبه 25 شهریور، از رادیو فرهنگ‌ پخش می كند.

1400/11/14
|
12:45

برنامه جهان ترجمه كاری از گروه تولید و تامین است كه هر هفته پنج شنبه ساعت 18:00 پخش می شود، این برنامه به آشنایی با وضعیت ترجمه در ایران و جدیدترین آثار ترجمه شده در بازار نشر اختصاص دارد.

موسی بیدج (شاعر و مترجم) كه كارشناس مجری برنامه «جهان ترجمه » را برعهده دارداین هفته با مجید عمیق مترجم كتاب های كودك ‌‌نوجوان ، درباره روند ترجمه كتاب كودك در كشور و همچین آثار وی گفتگو می كند.
مجید عمیق متولد 1334 در تبریز است و در سال 1360 وارد كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان شد و در سال 1364 اولین كتاب ترجمه خود را با عنوان «جغد و داركوب» نوشته برایان ویلد اسمیت منتشر كرد.
این مترجم با ترجمه 50 مجموعه علمی،‌ 18 رمان نوجوان و 10 داستان كودك، یكی از مترجمان بنام حوزه ادبیات كودك و نوجوان بویژه در شاخه كتاب‌های علمی كودكان نوجوانان است و در دهه اخیر به آمار ترجمه خود افزوده است.
جهان ترجمه به تهیه كنندگی نرگس سعادتی و كارشناسی موسی بیدج تهیه و تدوین می شود و روی موج اف ام‌ ردیف 106 مگاهرتز هر پنجشنبه تقدیم شنوندگان رادیو فرهنگ می شود.

دسترسی سریع
جهان ترجمه