كیمیای كلمات جمعه هرهفته از ساعت 13:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

كيمياي كلمات

بررسی كتاب «داستان‌های مثنوی» در «كیمیای كلمات» رادیو فرهنگ

برنامه «كیمیای كلمات» جمعه 15 بهمن با موضوع معرفی و بررسی كتاب «داستان‌های مثنوی» از سری گزیده‌های زبان فارسی؛ نوشته زنده یاد یزدان بخش قهرمان از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

1400/11/14
|
12:54

دكتر بهرام پروین گنابادی (پژوهشگر، نویسنده و منتقد ادبی) كارشناس مجری برنامه در این قسمت از كیمیای كلمات، به نقد و بررسی كتاب «داستان‌های مثنوی» از سری گزیده‌های زبان فارسی؛ نوشته زنده یاد یزدان بخش قهرمان می‌پردازد.

از ویژگیهای شعر عرفانی، بویژه مثنوی‌های تصوف، استفاده از قالب قصه و داستان وتمثیل برای بیان مفاهیم لطیف و دقیق عارفانه است تا عامه مردم نیز بتواند مانند خواص این معانی والا و مجرد را از طریق ملموسات ومحسوسات درك كنند و كتاب «داستان‌های مثنوی» از سری گزیده‌های زبان فارسی در این رده قرار می‌گیرد.ناشر این اثر شركت انتشارات علمی و فرهنگی است.
برنامه «كیمیای كلمات» كاری از گروه كتاب رادیو فرهنگ است كه جمعه‌ها ساعت 13:30 به بررسی متون كهن ادب فارسی و پژوهش‌ها و كتاب‌هایی كه در زمینه این آثار نگاشته شده، اختصاص دارد. این برنامه به تهیه كنندگی «فریده گودرزی» برروی موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

دسترسی سریع
كیمیای كلمات