صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

جمعه ها از ساعت 18:30 به مدت 30 دقیقه

هوشنگ مرادی‌کرمانی؛ نامزد بزرگ‌ترین جایزه جهانی ادبیات کودک شد، به همین سبب رادیو فرهنگ سه شنبه 25 مهر در برنامه کتابک مستندی درباره آثار وی در حوزه ادبیات کودک و نوجوان و دیدگاه خوانندگان آثار وی پخش می کند.

برنامه «کتابک» که به کتاب کودک و نوجوان اختصاص داده شده است. سه شنبه ها ساعت 16 از رادیو فرهنگ پخش می شود در بخش های مختلفی از معرفی کتاب برای کودکان و نوجوانان گرفته تا خوانش کتاب های این حوزه تقدیم شنوندگان می شود.

همزمان با برگزاری جلسه‌ی جایزه آستریدلیندگرن در نمایشگاه کتاب فرانکفورت، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هوشنگ مرادی‌کرمانی، نویسنده‌ی نام آشنای ادبیات کودک و نوجوان را به عنوان نامزد این جایزه در سال 2018 معرفی کرد. که در برنامه کتابک درباره اهمیت این جایزه و احتمال برگزیده شدن مرادی کرمانی گفتگو می شود . در این برنامه همچنین بخش هایی از صحبت های مرادی کرمانی و نظرات و دیدگاه خوانندگان آثار این نویسنده کودک و نوجوان پخش می شود.

هوشنگ مرادی کرمانی در طی سال¬ها زحمت و کار بی وقفه، آثار زیادی برای کودکان و نوجوانان خلق کرده که از میان آنها می‌توان به این کتاب‌ها اشاره کرد:
قصه¬ های مجید، بچه‌های قالیباف¬ خانه، نخل، چکمه، داستان آن خمره، مشت بر پوست، تنور، کوزه، مهمان مامان، شما که غریبه نیستید، لبخند انار و مربای شیرین.
تهیه کننده این برنامه مرتضی صداقتگو و اجرای آن به عهده فاطمه حقیقت ناصری است.

مرتبط با این خبر

  • کتابک به شما می گوید چه کتابی برای فرزندتان بخرید

  • معرفی اولین مصحف چاپ شده ویژه کودکان و نوجوانان

  • چرایی کم کتاب خواندن کودکان و گفتگو با نسیم عرب امیری