شاعر در آینه شنبه، دوشنبه، سه شنبه، چهارشنبه و پنج شنبه از ساعت ساعت 21:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

شاعر در آينه

شاعرانه های زنده یاد «حسین پناهی» در رادیو فرهنگ

برنامه« شاعر در آینه» امشب به زندگی و آثار «حسین پناهی» به عنوان شاعر و نویسنده می پردازد.«شاعر در آینه» برنامه‌ای از گروه ادب و هنر رادیو فرهنگ است كه امشب دوشنبه 18آذرماه به بررسی اندیشه و شعر حسین پناهی اختصاص یافته است.

1398/09/18
|
14:12

حسین پناهی را كه بیشتر با بازیهای منحصر بفردش و شعرهای خاص خودش می شناسیم در شهریور 1335 متولد شد و مرداد ماه 1383بود كه رخت از این جهان بربست ؛ پناهی روستازاده‌ای بود كه آمد و با سادگی و صفایش در دل‌ها ماندگار شد. سالها از درگذشت سهرابِ «دزدان مادربزرگ» كه ملتی را شیفته سادگی‌اش كرده بود می‌گذرد اما در تمام این سال‌ها یاد و نامش زنده مانده است.
حسین پناهی یك شاعر چیره دست بود، اولین مجموعه شعر او با نام« من و نازی» در سال 1376 منتشر شد و به شش زبان دنیا نیز ترجمه شده است.
«من و نازی»، «ستاره‌ها»، «چیزی شبیه زندگی»، «بی بی یون»، «سلام خدا حافظ»، «سالهاست كه مرده ام»، «افلاطون كنار بخاری»، «نامه هایی به انا»، «من و نازی»، «دو مرغابی در مه»، «كابوس‌های روسی»، «به وقت گرینویچ» و «نمیدانم ها» كتاب های وی است علاوه بر اینها سه اثر «سلام خداحافظ» و «ستارها». و«راه با رفیق » با شعر و صدای حسین پناهی نیز منتشر شده‌است.
زنده یاد «حسین پناهی»یكی از 25 بازیگری است كه توانسته بیش از یك بار نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مكمل مرد شود.
«شاعر در آینه» به تهیه كنندگی مرتضی صداقت‌گو، گویندگی سكینه ارجمندی و با نویسندگی ضیاءالدین خالقی از ساعت 21 به مدت 45 دقیقه روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می شود.

دسترسی سریع
شاعر در آینه