شاعر در آینه شنبه، دوشنبه، سه شنبه، چهارشنبه و پنج شنبه از ساعت ساعت 21:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

شاعر در آينه

«مصطفی رحماندوست » در«شاعر در آینه» رادیو فرهنگ

برنامه «شاعر در آینه» امشب آثار و اشعار شاعر –صد دانه یاقوت- و دیگر شعرهای كودكی؛ «مصطفی رحماندوست » را بررسی می كند

1398/08/01
|
12:18

«شاعر در آینه» برنامه‌ای است از گروه ادب و هنر كه ساعت 21 با موضوع شعر و بررسی آثارشاعران معاصر تقدیم علاقه مندان شعر و ادب می شود.
این برنامه امشب چهارشنبه یكم آبان ماه به بررسی اشعار «مصطفی رحماندوست » اختصاص دارد ؛ رحماندوست، شاعر، قصه نویس و مترجم كتاب های كودكان و نوجوانان، یكم تیرماه سال 1329 در همدان به دنیا آمد. او پس از گرفتن مدرك كارشناسی خود در رشته زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه تهران، به عنوان كارشناس كتاب های خطی در كتابخانه مجلس مشغول به كار شد.
وی پس از سال 1357 با عنوان مدیر مركز نشریات كانون پرورش فكری كودكان نوجوانان مشغول به كار شد و تا به امروز در سمت مدیربرنامه‌ كودك‌ سیما، سردبیر نشریه‌ پویه‌، مدیر مسئول نشریات رشد، مدیر كل دفتر مجامع و فعالیت های فرهنگی، سردبیر رشد دانش‌آموز،سردبیرسروش‌ كودكان و داور جشنواره بین المللی فیلم های كودكان و نوجوانان( اصفهان) به كودكان و نوجوانان خدمت كرده است. از او تاكنون بیش از 116اثر به صورت مجموعه داستان و مجموعه شعر برای كودكان و نوجوانان منتشر شده است.
«2 پر 2 پر 4 پر»، «آسمان هم خندید»، «ترانه های نوازش»، «بازی شیرین است»، «درسی برای گنجشك»، «توپ در تاریكی»، «بچه ها را دوست دارم»، «مرغ قشنگ تپلی»، «پرنده گفت: به!به!»، «صدای ساز می آید»، «صلح»، «پنج تا انگشت بودند كه ......»، «مرغ افتاد و مرد،خروس غصه خورد»، «زیبا تر از بهار»، «غول كوچولو آمده! بترس لولو آمده»، «رنگ و وارنگ از همه رنگ»، «سفره شام»، «پرستار صبح شد»، «نسیم نانوا»، «خوش به حال ماهی ها»، «قصه گویی، اهمیت و راه و رسم آن» تعدادی از این آثار است.
او هم اكنون به تدریس داستان نویسی و ادبیات كودكان و نوجوانان مشغول است و به عنوان مسئول بخش كتاب های خارجی كودكان و نوجوانان در كتابخانه ملی فعالیت می كند.
«شاعر در آینه» را به سردبیری و تهیه كنندگی مرتضی صداقت‌گو، گویندگی سكینه ارجمندی، نویسندگی ضیاءالدین خالقی امشب چهارشنبه یكم آبان ماه ساعت21 روی موج اف ام ردیف106مگاهرتز از رادیو فرهنگ بشنوید.

دسترسی سریع
شاعر در آینه