شاعر در آینه شنبه، دوشنبه، سه شنبه، چهارشنبه و پنج شنبه از ساعت ساعت 21:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

شاعر در آينه

مصطفی علیپور میهمان شاعر در آینه

برنامه «شاعر در آینه» امشب 15 مهرماه به بررسی اشعار و زبان شعر « مصطفی علیپور» شاعر معاصر اختصاص دارد .

1398/07/15
|
16:24

مصطفی علیپورشاعر دو مجموعه شعر ، «در چهارراه بهارنارنج» و «پیراهن اردیبهشت» دوشنبه 15 مهرماه در برنامه شاعر در آینه از اشعارش می گوید.
«شاعر در آینه» برنامه‌ای است از گروه ادب و هنر كه ساعت 21 با موضوع شعر و بررسی آثارشاعران معاصر تقدیم علاقه مندان شعر و ادب می شود.
مصطفی علیپور سرودن شعر را از دبیرستان آغاز نمود ولی از سال 1363 به طور جدی به سرودن شعر پرداخت . وی با گروههای مختلفی از جمله : وزارت ارشاد ، كارشناس و معلم مدرس شعر و ادبیات در بنیاد شهید ، مدرس شعر و نقد ادبی مركز دانش و پژوهان شاهد ، كارشناس بررسی كتاب در حوزه هنری و عضو كمیته كارشناسی بررسی كتاب در مركز آفرینش های ادبی كانون پرورش فكری كودك و نوجوانان همكاری و مسئوولیت داشته است.
جایزه شعر شهادت برای مجموعه شعر " از گلوی كوچك رود " ، كتاب " هفت بند مویه " سال 1379 تقدیر شده از سوی وزارت ارشاد و نیز كتاب سال معلم ( 1380 ) و كسب مقام دوم نقد ادبی برای كتاب " ساختار زبان شعرامروز "از جمله افتخارات وی است.
در برنامه «شاعر در آینه» امیر مرزبان (شاعر و منتقد) با مصطفی علیپور درباره سبك شعری و دو مجموعه شعر از وی بنام «در چهارراه بهارنارنج» و «پیراهن اردیبهشت» گفتگو می كنند.
«شاعر در آینه» را به سردبیری و تهیه كنندگی مرتضی صداقت‌گو، گویندگی سكینه ارجمندی، نویسندگی ضیاءالدین خالقی امشب دوشنبه 15 مهرماه ساعت21 روی موج اف ام ردیف106مگاهرتز از رادیو فرهنگ بشنوید.

دسترسی سریع
شاعر در آینه