پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی یكشنبه،سه شنبه و چهارشنبه از ساعت حوالی 8 صبح تا قبل از اذان ظهر به مدت متغیر

رادیو فرهنگ

پخش مذاكرات علني مجلس شوراي اسلامي

شریعتی: صنایع بزرگ به سمت خودتامینی در حوزه برق حركت كرده است

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: با تصویب قانون مانع‌زدایی از توسعه صنعت برق شاهد هستیم كه صنایع بزرگ به سمت خودتامینی در حوزه برق حركت كرده‌اند.

1403/03/20
|
12:08

مالك شریعتی نیاسر در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی نحوه مدیریت انرژی در فصل گرم سال بیان كرد: از زحمات دولت شهید جمهور آیت‌الله رئیسی به ویژه از وزرای نفت و نیرو و سازمان انرژی اتمی در این سه سال كه یك تحولی را در دولت دنبال كردند تشكر می‌كنم. آقای محرابیان یكی از موفق‌ترین وزرای دولت سیزدهم بودند و تلاش كردند نگاه تحولی مجلس شورای اسلامی را در اجرا دنبال كنند. وزیر نیرو تلاش كرد تا قوانین مجلس در بودجه سنواتی و قانون مانع‌زدایی از توسعه صنعت برق را اجرایی كند. بدنه وزارت نیرو همكاری خوبی با كمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی داشت. از روسای كمیسیون انرژی مجلس یازدهم آقایان فریدون عباسی و فریدون حسنوند نیز تشكر می‌كنم كه دراین مجلس حضور ندارند.

وی در ادامه اظهار كرد: مجلس یازدهم تلاش كرد تا قانون مانع‌زدایی از توسعه صنعت برق را به تصویب برساند تا صنعت برق را غنی سازد. براساس این قانون صنایع انگیزه پیدا كردند كه به سمت خودتامینی در حوزه برق بروند و اكنون خیلی از صنایع بزرگ به این سمت رفته‌اند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: قلب تپنده قانون مانع‌زدایی از صنعت برق این بود كه یارانه را تا آخر زنجیره منتقل كرد. امروز بیش از 77 درصد مشتركان خانگی كمتر از الگوی مصرف برق استفاده می‌كنند و تنها 2 درصد مصرف بالایی دارند و در پلكان بالا قرار دارند.
منبع: ایسنا

دسترسی سریع
پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی