پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی یكشنبه،سه شنبه و چهارشنبه از ساعت حوالی 8 صبح تا قبل از اذان ظهر به مدت متغیر

رادیو فرهنگ

پخش مذاكرات علني مجلس شوراي اسلامي

نحوه پرداخت تسهیلات مسكن اصلاح شود/نبود زیرساخت آب و برق ساخت مسكن را دشوار می كند

نماینده مردم قائنات در مجلس گفت: تسهیلات ساخت مسكن باید پیش از عملیات ساخت به متقاضیان پرداخت شود همچنین لازم است زیرساخت هایی مانند آب و برق قبل از عملیات ساخت مساكن تامین شود.

1402/11/09
|
12:04

سلمان اسحاقی در نشست علنی نوبت صبح امروز (دوشنبه، 9 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در تذكری با استناد به اصل سوم قانون اساسی و تبصره 9 ان در خصوص رفع تبعیض ناروا و ایجاد امكانات عادلانه برای همه در تمام زمینه های مادی و معنوی، گفت: اینكه برای كارمندان و خدمتگزاران به مردم مشوق هایی ایجاد می كنیم باعث خوشحالی است اما اصرار داریم كه این ظرفیت باید عادلانه به جامعه كارگری، رانندگان، كشاورزان و دامداران نیز تسری پیدا كند.

وی ادامه داد: اگر امروز در مورد تعطیلی ایام هفته برای كارمندان صحبت می كنیم ایجاد مشوق برای اقشار مذكور نیز كه هیچ تعطیلی ندارند با وضعیت معیشتی نامناسبی كه مواجه هستند نیز باید جبران شود.

نماینده مردم قائنات و زیركوه در مجلس خطاب به رئیس مجلس، اضافه كرد: نظر شما در خصوص جامعه كارگری، رانندگان، كشاورزان و دامداران بر همگان مشهود است اما لازم است این مشوق ها كه برای كارمندان در نظر گرفته می شود به اقشار مذكور نیز تسری پیدا كند.

وی در ادامه با اشاره به سه شنبه های نظارتی مجلس شورای اسلامی، گفت: سه شنبه های نظارتی كار ماندگاری بود كه رئیس مجلس شورای اسلامی آن را ایجاد كرد، اگر اولویت امروز مجلس نظارت باشد مردم از قوانینی كه در مجلس تصویب می شود بیش از پیش بهره مند می شوند. یكی از اقدامات خوب مجلس قانون جهش تولید مسكن بود و اهتمام دولت هم باعث شد این موضوع برای مردم اجرایی شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی ناهماهنگی ها برای اجرای قانون جهش تولید مسكن، تصریح كرد: متاسفانه برای مسكن های ساخته شده زیرساخت آب و برق فراهم نمی كنیم، ابتدا باید زیرساخت های لازم در اراضی تعیین شده تامین شوند و سپس مردم اقدام به ساخت مسكن كنند، این در حالی است كه سازمان ها و دستگاه ها اصرار دارند پس از ساخت مساكن زیرساخت ها ایجاد شود در صورتی كه اگر برق نباشد امكان جوشكاری وجود ندارد و اگر آب نباشد امكان بنایی نیست.

وی با اشاره به مشكلاتی كه در حوزه پرداخت تسهیلات بانكی ساخت مسكن وجود دارد، خاطرنشان كرد: در حال حاضر متقاضیان را مكلف می كنیم كه بخشی از خانه های خود را بسازند و سپس تسهیلات دریافت كنند اگر متقاضی پول ساخت مسكن را داشت كه اینگونه اقدام نمی كرد لذا باید نظام ساختاری برای پرداخت تسهیلات مسكن ملی اصلاح شود. تعلل در این موضوع و تورم مصالح ساختمانی به ضرر مردم تمام شود.

اسحاقی در پایان از رئیس مجلس برای ایجاد سه شنبه های نظارتی تشكر كرد و برای استمرار آن ابراز امیدواری كرد./
منبع: خبرگزاری خانه ملت

دسترسی سریع
پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی