پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی یكشنبه،سه شنبه و چهارشنبه از ساعت حوالی 8 صبح تا قبل از اذان ظهر به مدت متغیر

رادیو فرهنگ

پخش مذاكرات علني مجلس شوراي اسلامي

كاهش سهمیه بنزین مشكلات بسیاری را برای استان سیستان و بلوچستان ایجاد كرده است

نماینده مردم زاهدان در مجلس گفت: تصمیمی كه دولت درخصوص كاهش سهمیه بنزین اتخاذ كرد، متأسفانه در استان سیستان و بلوچستان كه وسعت آن به اندازه چند استان كشور است، مشكلاتی ایجاد كرده است.

1402/11/09
|
12:04

حسینعلی شهریاری در نشست علنی نوبت صبح امروز (دوشنبه، 9 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در تذكر شفاهی گفت: تصمیمی كه دولت محترم درخصوص كاهش سهمیه بنزین اتخاذ كرد، متأسفانه در استان سیستان و بلوچستان كه وسعت آن به اندازه چند استان كشور است، مشكلاتی ایجاد كرده است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تعداد زیادی از مردم استان به خصوص جوانان به دلیل بیكاری به كار مسافركشی مشغول هستند، كاهش سوخت برای معلمین و افرادی كه مسافت زیادی را برای رسیدن به روستا باید طی كنند، مشكلاتی زیادی را ایجاد كرده است.

وی بیان كرد: به نظر می‌رسد در تصمیم‌گیری یك قوه عاقله‌ای كه مسائل كشور را با یك نسخه نبیند، وجود ندارد. باید استان‌ها را متفاوت ببینند تا مشكلاتی برای مردم ایجاد نشود.

شهریاری افزود: فضای سیستان و بلوچستان متأسفانه متشنج است و مردم، رانندگان تاكسی و بین شهری به شدت نگران هستند و هزینه‌های آنها افزایش پیدا كرده است. در این مقطع زمان تصمیم نابخردانه گرفته شده كه برای مردم مشكل ایجاد كرده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: با این تورم و گرانی به نظر می‌رسد یك عده‌ای آگاهانه به دنبال آن هستند كه مردم را ناراضی كنند و زمانی كه اتفاقی برای مردم می‌افتد این عده خود را بی‌اطلاع و مبرا می‌دانند. این افراد چرا مشورت نكرده و نطرسنجی نمی‌كنند و زمان و مكان را به موقع نمی‌سنجند و چرا این تصمیمات را می‌گیرند كه باعث نگرانی مردم می‌شود.

وی اضافه كرد: از رئیس جمهور درخواست می‌شود كه دستور دهند این مصوبه لغو شود و مشكلات را از سر راه مردم در بعضی از استان‌ها به خصوص استان‌های پهناور بردارند./
منبع: خبرگزاری خانه ملت

دسترسی سریع
پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی