پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی یكشنبه،سه شنبه و چهارشنبه از ساعت حوالی 8 صبح تا قبل از اذان ظهر به مدت متغیر

رادیو فرهنگ

پخش مذاكرات علني مجلس شوراي اسلامي

قالیباف: لایحه بودجه سال آینده 30 آبان به مجلس رسید

نماینده همدان در مجلس شورای اسلامی از روند تشكیل كمیسیون تلفیق بودجه 1403 انتقاد كرد و خواستار برگزاری انتخابات مجدد شد.

1402/09/12
|
12:25

حجت الاسلام احمدحسین فلاحی در جلسه علنی امروز مجلس در تذكری گفت: طبق ماده 41 آیین نامه داخلی كمیسیون تلفیق بودجه باید پس از تحویل لایحه بودجه به مجلس تشكیل شود اما این اتفاق رخ نداد و كمیسیون تلفیق لایحه بودجه زودتر تشكیل شد و اقدامی خلاف آیین نامه صورت گرفت.

وی ادامه داد: بر این اساس تشكیل كمیسیون تلفیق خلاف آیین نامه داخلی بوده و مشروعیت ندارد و باید اعضای آن مجددا انتخاب شود.

فلاحی در تذكر دیگری بیان كرد: نباید افراد متفرقه در امور مجلس دخالت كنند؛ اینكه این افراد گاهی بین صندلی‌های نمایندگان می چرخند، درست نیست و باید جلوی این كار گرفته شود. مجلس شأن و جایگاهی دارد كه باید مراقبت شود كه زیر سوال نرود.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذكر گفت: در روز سه شنبه 30 آبان كه كمیسیون تلفیق تشكیل شد، همان روز لایحه بودجه دولت به مجلس آمد كه دولت نیز اعلام كرد و آقای حسینی معاون رییس جمهور هم می تواند آن را تایید كند.

وی ادامه داد: درباره اینكه دوستان و همكاران غیرنماینده بین صندلی های محلس در صحن تردد نداشته باشند، نیز موضوعی است كه نمایندگان دولت باید به آن توجه كنند.
منبع: ایسنا

دسترسی سریع
پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی