پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی یكشنبه،سه شنبه و چهارشنبه از ساعت حوالی 8 صبح تا قبل از اذان ظهر به مدت متغیر

رادیو فرهنگ

پخش مذاكرات علني مجلس شوراي اسلامي

دلالان با عرضه عمده زعفران به بازار موجب كاهش قیمت و ضرر زعفران‌كاران می‌شوند

نماینده مردم قائنات در مجلس در اخطار قانون اساسی با اشاره به ترفند دلالان برای عرضه عمده زعفران به بازار و كاهش قیمت این محصول گفت: این موضوع موجب ضرر زعفران‌كاران می‌شود و باید از آن جلوگیری شود.

1402/07/10
|
10:45

سلمان اسحاقی در جلسه علنی نوبت صبح امروز (دوشنبه 10 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در اخطاری با استناد به اصل 43 قانون اساسی گفت: یكی از اقدامات بزرگ مجلس یازدهم در جایگاه نظارتی، استفاده از داده‌ها و اطلاعات قضایی و حقوقی بود كه با حمایت مستقیم رئیس مجلس و ورود جدی وی برای مبارزه با فساد در بازار زعفران صورت گرفت چرا كه این امر موجب ضرر زعفران‌كاران در كشور می‌شد.

نماینده مردم قائنات در مجلس ادامه داد: شركت‌هایی بودند كه زعفران را با هدف صادرات در انبارهای خود نگهداری می‌كردند و سپس در فصل عرضه زعفران آنها را در بازار توزیع كرده و موجب كاهش قیمت زعفران می‌شدند و سپس زعفران‌ها را با قیمت پایین جمع می‌كردند. این ترفند كه در بازارهای رسمی و غیررسمی صورت می‌گرفت موجب ضرر كشاورزان شده كما اینكه امروز هم زعفران به صورت عمده در بورس عرضه می‌شود.

وی افزود: آقای قالیباف شما از خطه خراسان هستید و می‌دانید كه اقتصاد و معیشت تعداد زیادی از خانواده‌ها در این منطقه به این فصل بستگی دارد لذا از شما و وزیر جهاد كشاورزی درخواست دارم تا نسبت به این موضوع توجه كرده و نسبت به این موضوع تذكر دهید. اخطار می‌دهم كه عرضه زعفران به صورت عمده در بازار رسمی و غیررسمی خیانت بوده و معیشت‌ زعفران‌كاران را با مشكل مواجه می‌كند./
منبع: خبرگزاری خانه ملت

دسترسی سریع
پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی