پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی یكشنبه،سه شنبه و چهارشنبه از ساعت حوالی 8 صبح تا قبل از اذان ظهر به مدت متغیر

رادیو فرهنگ

پخش مذاكرات علني مجلس شوراي اسلامي

جلوگیری از استخدام كاركنان دولت كمبود كارمند تا 5 سال آینده را در پی دارد/ ضرورت توجه به افزایش حقوق كاركنان و گرانی و معیشت مردم در برنامه هفتم

نماینده مردم قزوین در مجلس با بیان اینكه جلوگیری از استخدام كاركنان دولت كمبود كارمند تا 5 سال آینده را در پی دارد، بر ضرورت توجه به افزایش حقوق كاركنان و گرانی و معیشت مردم در برنامه هفتم تأكید كرد.

1402/07/10
|
10:44

لطف اله سیاه كلی در جلسه علنی نوبت صبح امروز (دوشنبه 10 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه كل كشور با بیان اینكه بر اساس برنامه هر ساله باید 14.5 درصد سهم نفت را پرداخت كنیم و هیچ‌گونه حسابرسی در مورد آن انجام نشده، گفت: همچنین در مورد حقوق بازنشسستگان همسان‌سازی باید توجه جدی شود؛ جلوی استخدام كاركنان دولت را گرفتیم و اگر اینگونه پیش برود تا 5 سال آینده كارمندی نداریم كه كار دولت را انجام دهد.

نماینده مردم قزوین و آبیك و البرز در مجلس ادامه داد: ضروری است وضعیت اشتغال، تورم، گرانی و معیشت مردم در لایحه مورد توجه قرارر گیرد؛ مباحثی مانند هوش مصنوعی و صنعت فضایی و همچنین و ماهواره 36 هزار كیلومتری را در دستور كار قرار می‌دادیم زیرا این موضوع مورد تأكید رهبر معظم انقلاب بوده و باید در برنامه هفتم مورد توجه قرار گیرد.

وی یادآور شد: ضروری است بندهای ارجاع شده به كمیسیون توسط اعضا به صورت دقیق بررسی و رفع ابهام شود. معتقدم كه در باب نظام اداری، كاركنان دولت به دلیل حقوق پایین تعصب كاری ندارند بنابراین باید به افزایش حقوق آنها توجه كرد زیرا با حداقل حقوق زندگی می‌كنند و شرایط برای ادامه زندگی آنها ممكن نیست و ضروری است به این مسائل توجه شود./
منبع: خبرگزاری خانه ملت

دسترسی سریع
پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی