پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی یكشنبه،سه شنبه و چهارشنبه از ساعت حوالی 8 صبح تا قبل از اذان ظهر به مدت متغیر

رادیو فرهنگ

پخش مذاكرات علني مجلس شوراي اسلامي

ایجاد نظام اداری صحیح باید سرمشق دولت و مجلس قرار گیرد

نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینكه ما نباید مسیر جذب و گزینش جوانان در ادارات را ببندیم، گفت: ایجاد نظام اداری صحیح باید سرمشق دولت و مجلس قرار گیرد.

1402/07/09
|
13:02

سیدسلمان ذاكر در جلسه علنی نوبت صبح امروز (یكشنبه 9 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در اخطاری با استناد به اصل 3 قانون اساسی گفت: در این بخش ایجاد نظام اداری صحیح مدنظر قرار گرفته است لذا ایجاد نظام اداری صحیح باید سرمشق دولت و مجلس قرار گیرد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینكه ما نباید مسیر جذب و گزینش جوانان در ادارات را ببندیم، افزود: نباید مسیر جذب و گزینش جوانان را به بهانه‌های مختلف كنار بگذاریم و باید راهی برای آن پیدا كنیم. اقدامات نباید به نحوی باشد كه ما این موضوعات را به سازمان استخدامی واگذار كرده و بعد این مسائل به مصیبتی برای جوانان تبدیل شود.

وی با اشاره به اینكه تعداد جوانان بیكارمان زیاد است، ادامه داد: مگر ما در چند سال گذشته تجربیات لازم را در رابطه با مسائل استخدامی پشت سر نگذاشته‌ایم، به عنوان مثال ما امروز معلمینی در قالب نهضتی، خرید خدمتی، پیش دبستانی، طرح مهرآفرین داریم و اینها از برخی از مسائل كنار گذاشته شده‌اند، سوال این است كه مگر این معلمان تحصیلات لازم را ندارند، به واقع این معلمان سال‌ها در خدمت محصلین بودند و این جای سوال دارد كه چرا باید در حوزه انتخابیه بنده 506 مدرسه بی‌معلم بماند.

ذاكر خطاب به رئیس مجلس بیان كرد: كمیسیون اجتماعی مجلس به حسب وظیفه خود در برنامه هفتم توسعه تلاش كرد كه آنچه كه لازم است انجام گیرد. همچنین درخصوص همسان‌سازی حقوق بازنشستگان لشكری و كشوری در برنامه هفتم كمیسیون تلاش كرد تا 90 درصد حقوق شاغلین برای بازنشستگان مدنظر قرار گیرد اما این مسئله در كمیسیون تلفیق حائز اهمیت قرار نگرفت. این مسئله باید مشخص شود كه چرا كمیسیون تلفیق به آن بها نداده است لذا امروز همه مطالبات بازنشستگان از ما این است كه ما از ادارات بریده نیستیم و سیاست‌های كلی مقام معظم رهبری مشمول ما هم می‌شود./
منبع: خبرگزای خانه ملت

دسترسی سریع
پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی