پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی یكشنبه،سه شنبه و چهارشنبه از ساعت حوالی 8 صبح تا قبل از اذان ظهر به مدت متغیر

رادیو فرهنگ

پخش مذاكرات علني مجلس شوراي اسلامي

بیش از یك میلیون تن برنج در انبارها مانده است/ رئیس جمهور و وزیر جهاد كشاورزی به مطالبات كشاورزان و شالیكاران رسیدگی كنند

نماینده مردم قائمشهر در مجلس با بیان اینكه بیش از یك میلیون تن برنج شالیكاران در انبارها مانده است، از رئیس جمهور و وزیر جهاد كشاورزی خواست تا به فوریت به مطالبات كشاورزان و شالیكاران رسیدگی كنند.

1402/07/09
|
13:02

كمال علیپور خنكداری در جلسه علنی نوبت صبح امروز (یكشنبه 9 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه، در اخطاری با استناد به بندهای 9 و 13 اصل 3 قانون اساسی كه به رفع تبعیض ناروا اشاره دارد، گفت: ما خوشحالیم كه دولت مطالبات گندمكاران را پرداخت می كند، اما بیش از یك میلیون تن برنج در انبارها مانده است و در این خصوص هیچ اقدامی انجام نمی شود.

نماینده مردم قائم شهر ،سوادكوه ،جویبار سیمرغ و سوادكوه شمالی در مجلس یازدهم ادامه داد: نمی شود كشور را در قالب یك بام و دو هوا مدیریت كرد، آنجا گندم را خریداری كنید، اما اینجا برای محصولات شالیكاران مبغلی پرداخت نشود! رئیس جمهور باید به این موضوع توجه كند، چرا كه شالیكاران با مشكل جدی مواجهند.

وی تصریح كرد: قیمت تمام شده برنج بیش از 70 هزار تومان است، اما امروز بهترین برنج را نیز بیشتر از هر كیلو 60 هزار تومان نمی خرند! مسئولان باید این موضوع را جدی بگیرند، چرا كه ما نمی دانیم چه پاسخی باید به شالیكاران بدهیم.

علیپور خنكداری در پایان از رئیس جمهور و وزیر جهاد كشاورزی خواست تا به مطالبات كشاورزان و شالیكاران كه موضوع بسیار مهمی است، توجه كنند./
منبع: خبرگزاری خانه ملت

دسترسی سریع
پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی