پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی یكشنبه،سه شنبه و چهارشنبه از ساعت حوالی 8 صبح تا قبل از اذان ظهر به مدت متغیر

رادیو فرهنگ

پخش مذاكرات علني مجلس شوراي اسلامي

در ستاد وزارت نفت در سال 1400 حقوق 93 میلیون تومانی پرداخت شده است

نمایندگان مردم تهران در مجلس با اشاره به اینكه در ستاد وزارت نفت در سال 1400 حقوق 93 میلیون تومانی هم دیده شد و اسناد آن نیز موجود است خواستار در نظر گرفتن سقف قانونی برای دریافت حقوق و دستمزد شد.

1402/07/09
|
13:01

مالك شریعتی نیاسر در جلسه علنی نوبت صبح امروز (یكشنبه 9 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بند الحاقی ماده 18 لایحه برنامه هفتم توسعه در اخطاری با استناد به اصل 74 قانون اساسی گفت: با توجه به اینكه قانون دائمی در اینجا در حال تغییر است و افزایش 7 برابر و 3 برابریی پایه حقوق را در اینجا كنار گذاشته است.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس با استناد به اصل 75 و 110 قانون اساسی ادامه داد: درآمد دولت در اینجا كم می‌شود و هر دستگاهی هرچه می‌خواهد به كارمندانش می‌دهد، به دو دلیل كه نامه‌ای كه خودتان قرائت كرده‌اید كه اگر اصل 75 است قابل طرح كردن نیست و سخنرانی رهبری هم در این رابطه موجود است بنابراین چه معنا دارد یك نفر یك عددی بگیرد و یك نفر دیگر 20 برابر آن حقوق دریافت كند و چه معنا دارد مجلس انقلابی در سال آخر سقف حقوق را بردارد. این به ضرر مجلس و جریان انقلابی است بنابراین مجلس به قانونی كردن حقوق‌های نجومی متهم خواهد شد.

وی با استناد به اصل 110 قانون اساسی افزود: بنده به عنوان رئیس تحقیق و تفحص از حقوق‌های نجومی اعلام می‌كنم در ستاد وزارت نفت در سال 1400 حقوق 93 میلیون تومانی هم دیده شد و اسناد آن نیز موجود است. بنابراین باید سقف قانونی در نظر گرفته شود، اگر هیأت علمی و كاركنان صنایع سخت در نفت از شورای حقوق و دستمزد مجوز بگیرند، در آنجا نماینده مجلس حضور دارد و نگذارید حقوق‌های نجومی را مجلس انقلابی قانونی كند./
خبرگزاری خانه ملت

دسترسی سریع
پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی