پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی یكشنبه،سه شنبه و چهارشنبه از ساعت حوالی 8 صبح تا قبل از اذان ظهر به مدت متغیر

رادیو فرهنگ

پخش مذاكرات علني مجلس شوراي اسلامي

بازنشستگان نسبت به شرایط اقتصادی خود گله‌مند هستند/ دولت هرچه سریعتر لایحه اصلاح نظام حقوق و دستمزد را به مجلس ارائه دهد

نماینده مردم داراب در مجلس با اشاره به وضعیت اقتصادی نامناسب بازنشستگان و معلمان از دولت خواست هرچه سریعتر لایحه اصلاح نظام حقوق و دستمزد را به مجلس ارائه دهد.

1402/06/22
|
12:51

محمدجواد عسكری در نشست علنی امروز (چهارشنبه 22 شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در تذكر شفاهی خود گفت: روا نیست بازنشستگان به دلیل شرایط اقتصاد نامناسب و حقوق های پایین گله‌مند باشند، لذا دولت محترم باید لایحه اصلاح نظام حقوق و دستمزد را هرچه سریعتر به مجلس ارائه دهد تا مجلس بتواند این مشكل را حل و فصل كند.

نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس ادامه داد: معلمان نهضتی ، پیش دبستانی، خرید خدمتی، حق‌التدریسی و قراردادها نیز باید هرچه سریعتر تعیین تكلیف شوند تا دغدغه آنها كاهش پیدا كند.

وی افزود: اگرچه قرار بود دولت نسبت به پرداخت پول گندم گندمكاران اقدام كند اما هنوز اقدامی صورت نگرفته است لذا از رئیس جمهور محترم می‌خواهم موضوع را پیگیری كند. همچنین با توجه به وارد شدن به فصل كشت به طور خاص كشت گندم و غلات باید نهاده‌های مورد نیاز آنها همچون بذر و سم تأمین شود.

عسكری با تأكید بر اینكه قطع برق چاه‌های كشاورزی مسئله دیگری است كه به شدت به تولید كشاورزان آسیب وارد می‌كند، گفت: بانك كشاورزی و دیگر بانك‌ها فشارهای بسیاری به كشاورزان می‌آورند اما با توجه به اینكه آنها خشكسالی‌های بسیاری را پشت سر گذاشته‌اند باید این فشارها را كاهش داد تا به تولید كشاورزان آسیب نخورد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم همچنین از وزیر راه و شهرسازی خواست تا جاده داراب به زرین دشت و فرودگاه شهدای داراب را هر چه سریعتر عملیاتی كند و وزیر بهداشت نیز نسبت به راه‌اندازی بیمارستان امام علی (ع) اقدام كند./
منبع: خبرگزاری خانه ملت

دسترسی سریع
پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی