پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی یكشنبه،سه شنبه و چهارشنبه از ساعت حوالی 8 صبح تا قبل از اذان ظهر به مدت متغیر

رادیو فرهنگ

پخش مذاكرات علني مجلس شوراي اسلامي

تعادل میان دخل و خرج مردم برهم خورده است/ تیم اقتصادی دولت طرحی نو در اندازد

نماینده مردم چالوس در مجلس با انتقاد از وضعیت معیشتی مردم از تیم اقتصادی دولت خواست تا طرحی نو در اندازد.

1402/06/22
|
12:51

محمدعلی محسنی بندپی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 22 شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی در تذكری به تیم اقتصادی دولت گفت: مدت هاست تعادل میان دخل و خرج مردم برهم خورده است، لذا بر تیم اقتصادی دولت واجب است با توجه به شرایط سیاسی و اقتصادی جامعه طرحی نو دراندازند و جلوی افزایش افسارگسیخته قیمت كالاهای اساسی را بگیرند و نگذارند مردم بیش از این آسیب ببنند.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و كلاردشت در مجلس یازدهم در تذكری خطاب به وزیر آموزش و پرورش افزود: تثبیت وضعیت شغلی معلمان، خریدخدمتی ها، حق التدریسی ها، قراردادی ها و پیش دبستانی ها مهمترین مطالبات این عزیزان است، لذا وزیر باید به این همه بی سروسامانی در وضعیت شغلی آنها خاتمه دهد.

وی همچنین در تذكری دیگری به وزیر آموزش و پرورش افزود: تنها در حوزه انتخابیه اینجانب حدود 6 هزار معلم كم داریم كه به صورت حق التدریس پوشش داده می شوند و بعضا بین دانش آموز و معلم نزدیك به 4 و نیم دهه اختلاف سنی وجود دارد كه براساس قوانین بین المللی به شدت بر كیفیت كار لطمه می زند.

این نماینده مردم مطرح كرد: انتقال معلمان استخدامی حوزه انتخابیه و غرب استان مازندران به شهرهای دیگر علی رغم تعهد 5 تا 10 ساله آنها صورت می گیرد و متاسفانه این افراد در سال اول خدمت خود منطقه را با دخالت مدیران ارشد استان ترك می كنند، لذا شایسته است سازمان بازرسی و دستگاه های نظارتی وارد عمل شده و به موضوع انتقال بی رویه مستخدمان دولت در غرب استان به شرق استان خاتمه دهند.

وی در تذكر دیگری به دولت و مجلس تصریح كرد: باید طبق قانون برنامه توسعه باید برای یك بار به دغدغه بازنشستگان خاتمه داد و موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان در دستور كار قرار گیرد.

محسنی بندپی همچنین با تذكر به وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی افزود: آقای وزیر؛ برای با بیمه رانندگان به ویژه رانندگان تاكسی و قالیبافان و فعالان عرصه صنایع دستی كه به شدت مورد اعتراض این عزیزان است، فكری كنید.

عضو هیات رئیسه كمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تذكر به تیم علمی دولت اظهار كرد: دولت باید در مورد خروج نخبگان كه به كشور و نیروی انسانی آسیب بسیاری وارد می كند، ورود كرده و این موضوع را مورد توجه ویژه قرار دهد./
منبع: خبرگزاری خانه ملت

دسترسی سریع
پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی