پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی یكشنبه،سه شنبه و چهارشنبه از ساعت حوالی 8 صبح تا قبل از اذان ظهر به مدت متغیر

رادیو فرهنگ

پخش مذاكرات علني مجلس شوراي اسلامي

قالیباف: مجلس برای تحول اساسی در آموزش و پرورش در كنار وزیر است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آقای صحرایی مجلس را برای تحول جدی و اساسی در آموزش و پرورش در كنار خود ببیند و از سوی دیگر در كنار رتبه‌بندی معلمان ارتقای آموزشی و علمی معلمان نیز باید در دستور كار قرار گیرد.

1402/03/09
|
11:10

محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس و پس از اعلام آرای رضامراد صحرایی به عنوان وزیر آموزش و پرورش بیان كرد: ضمن عرض تبریك به وزیر آموزش و پرورش چندین نكته را لازم می‌دانم كه خدمت ایشان عرض كنم. در صحبت‌هایی كه ایشان هم در صحن مجلس داشتند و هم در كمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی مطرح كردند خودشان نیز مهم ترین و اساسی ترین چالش وزارتخانه را نوع مدیریت و حكمرانی در آموزش و پرورش مطرح كردند. ما شاهد هستیم كه این مشكل به دلایل مختلف در قریب به دو دهه گذشته در آموزش و پرورش بوده و به خاطر تغییراتی كه در رای این وزارتخانه اتفاق افتاده امروز با اشكالاتی در حوزه فرهنگی و علمی در كشور مواجه هستیم كه ریشه آن به همین‌جا باز می‌گردد.

وی در ادامه اظهار كرد: حتی در حوزه رشد و پیشرفت اقتصادی دچار مشكل هستیم كه بخشی از این موضوع نیز به وزارت آموزش و پرورش باز می‌گردد، توقع ما این است كه به امر آموزش و پرورش به معنای معلم، مدرسه و دانشگاه فرهنگیان به عنوان یك اولویت در این وزارتخانه توجه شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح كرد: ما آماده هر كمكی به وزیر آموزش و پرورش هستیم، مجلس شورای اسلامی در طول این مدت نشان داده كه در این مدت كنار آموزش و پرورش بوده، هم رتبه‌بندی معلمان و هم حمایت معیشتی از مسائل حائز اهمیت است اما در كنار رتبه‌بندی معلمان ارتقاء آموزشی و علمی معلمان نیز باید در دستور كار قرار گیرد. آقای صحرایی مجلس را در كنار خود برای تحول جدی و اساسی در آموزش و پرورش ببیند چرا كه این وزارتخانه مهم‌ترین وزارتخانه كشور است و باید برای امروز و آینده به ویژه در حوزه پرورش برنامه ‌ریزی كند.
منبع: ایسنا

دسترسی سریع
پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی