پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی یكشنبه،سه شنبه و چهارشنبه از ساعت حوالی 8 صبح تا قبل از اذان ظهر به مدت متغیر

رادیو فرهنگ

پخش مذاكرات علني مجلس شوراي اسلامي

موسوی: صحرایی از بدنه آموزش و پرورش نیست

نماینده ملكان در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌كه صحرایی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش از بدنه آموزش و پرورش نیست، گفت كه صحرایی شباهتی به نوری وزیر سابق آموزش و پرورش دارد.

1402/03/09
|
10:18

سیدعلی موسوی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی صلاحیت رضامراد صحرایی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به عنوان مخالف گفت: آقای صحرایی از بدنه آموزش و پرورش نیست و نمی‌تواند درك درستی از این وزارتخانه داشته باشد. حال این‌كه مدیریت و سكانداری مستلزم داشتن قابلیت و توانمندی بالایی است كه وزیر پیشنهادی چنین سوابقی ندارد.

وی ادامه داد: انتظار می‌رفت رئیس جمهور گزینه‌ای با تجربه مدیریتی و اشراف به مسائل را معرفی كند. آقای صحرایی شباهتی به آقای نوری وزیر سابق آموزش و پرورش دارد كه عملا در مدیریت وزارت آموزش و پرورش درجا زد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان این‌كه با تصدی وزارت آموزش و پرورش توسط صحرایی، امیدآفرینی در بدنه فرهنگیان مشاهده نخواهد شد، تصریح كرد: به نظر می‌رسد كه آقای صحرایی برنامه‌ای برای وزارت آموزش و پرورش ندارد انتظار می‌رفت در راستای دغدغه‌های رهبری برنامه‌هایشان را در جهت حفظ منزلت معلمان، تقویت مدارس دولتی و افزایش كمی و كیفی محتوای درسی و تربیتی و جبران كمبود معلم ارائه می‌كرد و برنامه منسجم‌تری برای ارتقاء كیفیت آموزش و پرورش داشت.

موسوی با بیان این‌كه صحرایی نتوانست در ایام سرپرستی وزارت آموزش و پرورش ارتباطی با بدنه فرهنگیان داشته باشد، اظهار كرد: برنامه آقای صحرایی برای مدارس غیردولتی و شهریه‌های نجومی چیست كه این وضعیت طبقه‌بندی دانش آموزان براساس ثروت خانواده‌هایشان است.

نماینده ملكان در پایان گفت: انتظار می‌رفت كه رئیس جمهور گزینه مناسب‌تری برای تصدی وزارت آموزش و پرورش به مجلس شورای اسلامی معرفی می‌كرد.
منبع: ایسنا

دسترسی سریع
پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی