پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی یكشنبه،سه شنبه و چهارشنبه از ساعت حوالی 8 صبح تا قبل از اذان ظهر به مدت متغیر

رادیو فرهنگ

پخش مذاكرات علني مجلس شوراي اسلامي

دهنوی: صحرایی مدیری با تجربه و جوان است

یك عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، معلمی را از مناطق محروم شروع كرده و به بالاترین سطح به این وزارتخانه رسیده و اكنون تجربه و شناخت كافی را از فضا دارد.

1402/03/09
|
10:18

سیدمحسن دهنوی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در موافقت با وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش بیان كرد: آقای صحرایی شناخت مناسبی از فضای آموزش و پرورش دارد، ایشان كسی است كه كار را از سال‌ها پیش و از معلمی شروع كرده و از مناطق محروم به بالاترین سطح در وزارت آموزش و پرورش رسیده است و لذا ایشان تجربه مناسبی در همه سطوح این وزارتخانه دارد.

وی در ادامه اظهار كرد: نكته بعدی جوان بودن ایشان است كه یك امتیاز تلقی می‌شود. در كنار تجربه بالا، جوان بودن و پرتلاش بودن ایشان ویژگی خوبی است. در جلساتی كه در مجلس شورای اسلامی با حضور ایشان برگزار شد متوجه شدم كه ایشان شناخت مناسبی از فضا داشته و نقشه راه مناسبی برای حل مسائل آموزش و پرورش دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: وزارت آموزش و پرورش با مشكلات متعددی مواجه است كه مربوط به چند سال اخیر نیست. عدم ثبات مدیریتی، عدم توجه كافی دولت‌ها به این وزارتخانه، عدم توجه به مسائل معیشتی و به ویژه عدم توجه به حوزه پرورشی و فرهنگی از جمله چالش‌های این وزارتخانه است. امروز جامعه دانش آموزی به ویژه در حوزه پرورش و تربیت حال خوبی ندارد و این مسئولیت بزرگی است كه آقای صحرایی برعهده خواهد گرفت.

وی در ادامه تاكید كرد: برادر مومن و انقلابی بنده چندین نكته در مخالفت با ایشان مطرح كردند؛ ایشان گفتند كه وزیر پیشنهادی در طول سه ماهه گذشته به دنبال رایزنی بوده است، بنده به عنوان عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تاكید می‌كنم كه تا قبل از معرفی ایشان به عنوان وزیر پیشنهادی، یكبار هم ایشان را در راهروی مجلس شورای اسلامی ندیدم، اگر جلسه‌ای برای لابی تشكیل شده است بیایید و صراحتا اعلام كنید. نباید از انصاف خارج شویم.

دهنوی ادامه داد: در جایی گفته شد كه ایشان، جانبازی را بركنار كرده است، در جلسه‌ای كه روز گذشته بنده با ایشان داشتم از ایشان پرسیدم كه شما فرزند شهید هستید و ایشان پاسخ داد كه فرزند شهید بودن افتخار است اما پدر بنده بیش از هشت سال در منطقه عملیاتی بوده و جانباز شیمیایی 35 درصد بود و سال گذشته به رحمت خدا رفت. فردی كه از چنین خانواده‌ای برخاسته قطعا با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا است و اگر در جایی فردی بركنار شده نباید نگاه ایشان را زاویه‌دار تلقی كرد.

این عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان بیان كرد: در دیداری كه سوم خرداد با مقام معظم رهبری داشتیم ایشان بار دیگر لقب انقلابی بودن را به مجلس شورای اسلامی اعطا و توصیه كردند در مورد وزرایی كه به مجلس معرفی می‌شود از سخت‌گیری پرهیز شود. هر یك روزی كه این وزارتخانه با سرپرست اداره شود میلیون‌ها دانش آموز و معلم و خانواده‌ ایرانی ضرر می‌كند.
منبع: ایسنا

دسترسی سریع
پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی