پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی یكشنبه،سه شنبه و چهارشنبه از ساعت حوالی 8 صبح تا قبل از اذان ظهر به مدت متغیر

رادیو فرهنگ

پخش مذاكرات علني مجلس شوراي اسلامي

افزایش قیمت نهاده های كشاورزی متناسب با وضعیت كشاورزان نیست

نماینده مردم اهواز در مجلس با انتقاد از افزایش نرخ نهاده های كشاورزی و آب بها، گفت: این افزایش قیمت با وضعیت كشاورزان متناسب نیست.

1401/09/09
|
12:56

مجتبی یوسفی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 9 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در تذكر شفاهی خود، گفت: در خصوص همسان سازی و افزایش حقوق شاغلان و بازنشستگان در اسفندماه سال گذشته تذكر دادم اما متاسفانه به آن توجهی نشد، حال با همكاری دولت و مجلس این اصلاح صورت گرفت و امیدواریم از هم اكنون برای این مهم در بودجه سال آینده نیز تمهیداتی اندیشیده شود.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و كارون در مجلس شورای اسلامی، اضافه كرد: در همسان سازی و افزایش حقوق شاغلان دولت و بازنشستگان حق عائله‌مندی و حق اولاد مشمولین نظام هماهنگ پرداخت مانند شهرداری ها، دهیاری ها، جمعیت هلال احمر و ... باید همانند مشمولین قانون خدمات كشوری یعنی حق عائله مندی 400 هزار تومان باشد و صراحتا این موضوع در قانون ذكر شده اما سازمان امور استخدامی آن را رعایت نكرده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در تذكری خطاب به وزیر جهاد كشاورزی، بیان كرد: افزایش قیمت نهاده‌های كشاورزی و آب بهای دو میلیون تومانی برای هر هكتار با وضعیت كشاورزان سازگار نیست از سوی دیگر پول كلزای خریداری شده از كشاورزان استان خوزستان كه رتبه یك دانه های روغنی كشور بوده، بلاتكلیف مانده است.

یوسفی همچنین در پایان تذكر خود خواستار توجه به معیشت پرستاران و تامین خوراك دام عشایر شد./
منبع: خبرگزاری خانه ملت

دسترسی سریع
پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی