پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی یكشنبه،سه شنبه و چهارشنبه از ساعت حوالی 8 صبح تا قبل از اذان ظهر به مدت متغیر

رادیو فرهنگ

پخش مذاكرات علني مجلس شوراي اسلامي

دستور رئیس مجلس برای رسیدگی به پرونده افزایش آبونمان تلفن ثابت

رئیس مجلس شورای اسلامی در پی انتقادات نمایندگان نسبت به افزایش آبونمان تلفن ثابت، كمیسیون صنایع و معادن را مامور رسیدگی به این مسئله كرد.

1401/09/09
|
12:55

نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه 9 آذرماه) مجلس شورای اسلامی نسبت به افزایش یكباره هزینه آبونمان قبوض تلفن ثابت توسط شركت مخابرات انتقاد كرده و این افزایش را در شرایط فعلی كه مردم به ویژه اقشار كم درآمد جامعه با مشكلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌كنند را نادرست دانستند.

بر اساس این گزارش علیرضا سلیمی در اخطار قانون اساسی با اشاره به اصول 52 و 53 و 54 این قانون عنوان كرد: مخابرات مبلغی را به عنوان آبونمان ثابت در قبض‌ها لحاظ كرده است به این منوال كه برای مثال 10 هزار تومان در نظر گرفته می‌شود و اگر كسی این میزان را استفاده كرد از همان مبلغ برداشت می‌شود و اگر كسی به این میزان مكالمه نداشت باز هم این مبلغ از این مشترك دریافت می‌شود در حالی كه بر اساس اصل 52 و 53 به دلیل عدم وجود این موضوع در بودجه خلاف قانون اساسی و بر اساس اصل 4 نیز خلاف شرع است.

در ادامه جلسه سیدكاظم دلخوش اباتری نیز در تذكری با انتقاد از عملكرد بیش از 10 هزار وزارتخانه كه باعث افزایش چند برابری هزینه های مردم شده اند، گفت: هزینه های آب و برق افزایش یافته و حتی میزان هزینه آب شهرك های صنعتی نیز به متر مكعبی 4 هزار و 600 تومان رسیده است همچنین آبونمان مخابرات 15 هزار نفر در قبوض لحاظ شده است.

سید مرتضی حسینی نماینده مردم میانه در مجلس نیز با انتقاد از افزایش نرخ ابونمان تلفن ثبت به 20 هزار تومان اظهاركرد: سوال این است كه آیا با گرانی های فعلی و فشاری كه به مردم تحمیل می شود شركت مخابرات دچار آسیب مغزی شده كه تا این حد اشتراك را افزایش داده است. لذا باید نسبت به این موضوع پاسخگو باشند.

همچنینمحمدعلی محسنی بندپی در تذكر شفاهی به وزیر ارتباطات گفت: اخیرا شركت مخابرات ایران طی پیامكی به استفاده كنندگان تلفن ثابت اعلام كرده مبلغ 20 هزار تومان به صورتحساب ماهیانه آنها تحت عنوان حداقل هزینه ماهانه تلفن ثابت اضافه می‌شود. تا چه زمانی وزارتخانه‌ها به جای كاهش هزینه‌های خودشان به جای درآمد دست در جیب مردم می‌كنند؛ درخواست می‌شود هیأت رئیسه با قید دو فوریت به این موضوع رسیدگی كند.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذكرات نمایندگان در خصوص افزایش هزینه تلفن‌های ثابت گفت: كمیسیون صنایع و معادن مجلس باید به موضوع ذكر شده درباره مخابرات رسیدگی كند./
منبع: خبرگزاری خانه ملت

دسترسی سریع
پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی