پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی یكشنبه،سه شنبه و چهارشنبه از ساعت حوالی 8 صبح تا قبل از اذان ظهر به مدت متغیر

رادیو فرهنگ

پخش مذاكرات علني مجلس شوراي اسلامي

قالیباف: قوی شدن ایران در گرو قوی شدن تك تك مردم ایران است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آنچه تضمین استقلال و آزادی مردم ایران است تنها تبدیل شدن به ایران قوی و قوی شدن ایران فقط در گرو قوی شدن تك تك مردم ایران است.

1401/05/26
|
10:54

محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی بیان كرد: 26 مردادماه سالروز ورود آزادگان سرافراز در سال 1369 به میهن اسلامی را گرامی می دارم و به همین مناسبت به روان پاك سید آزادگان مرحوم سیدعلی اكبر ابوترابی فرد درود می فرستم.

وی افزود: جمعیت آزادگان و خانواده های صبور آنان ذخیره های ارزشمند كشور هستند كه آرامش و آسایش بهترین سال های عمر خود را فدای حفظ ایران اسلامی و امنیت مردم كردند. ایران تا همیشه قدردان آزادگان سرافراز خواهد بود. دوام توفیق این عزیزان را از خداوند متعال مسالت می كنم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اینكه در آستانه سالروز كودتای آمریكایی 28 مرداد قرار داریم، تاكید كرد: ملت ایران فهرست بلندبالای دشمنی، پیمان شكنی، بدعهدی، غارت، جنایت و دخالت قدرت های خارجی به خصوص ایالات متحده آمریكا را به عنوان سند افشای ماهیت مستكبرین همواره در مقابل چشم خود خواهد داشت.

قالیباف یادآور شد: كودتای 28 مرداد از مصادیق غیر قابل انكاری است كه یادآوری می كند هنگامی كه نظام سلطه منافع خود را در خطر می بیند، بی ارزش بودن دموكراسی و آزادی آشكار می شود و استقلال كشورها به بازی گرفته می شود. آمریكای امروز همان آمریكای 28 مرداد است و سطح و عمق نگاه مستكبرانه آنها به مردم دیگر كشورها از جمله ایران هیچ تغییری نكرده است، بلكه روز به روز طراحی های پیچیده تر و بیرحمانه تری برای به زانو در آوردن ملت های مستقلی چون ملت ایران در دستور كار هیات حاكمه این كشور قرار گرفته است.

وی افزود: اگر روزی آمریكا با اجیر كردن عده ای در این كشور كودتا به راه انداخت در سال های بعد نیز از هیچ تلاشی برای سرنگونی انقلاب اسلامی ملت ایران فروگذار نكرد، در جنگ ملت نجیب ایران علیه دشمن بعثی با تمام قوا از دشمن بی رحم حمایت كرد، جنگ همه جانبه اقتصادی علیه جان و مال ملت ایران تدارك دید، برای محروم كردن ایران از حقوق مسلم خود كارزار بین المللی نامشروع به راه انداخت. مهمترین حامی غده سرطانی رژیم صهیونیستی یعنی منبع تولید شر و جنایت در منطقه بود، گروه های تكفیری را برای در هم شكستن امنیت و تمامیت ارضی كشورهایی همچون ایران تجهیز كرد و با زیر پا گذاشتن تمامی قواعد حقوقی و انسانی خون پاك فرزندان برومند ملت ایران همچون سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را بر زمین ریخت.

قالیباف خاطرنشان كرد: تاریخ جنایت های آمریكا به ملت ایران این درس را آموخته است كه مستكبرین هرگز اصلاح شدنی نیستند و آنچه تضمین استقلال و آزادی مردم ایران است تنها تبدیل شدن به ایران قوی و قوی شدن ایران فقط در گرو قوی شدن تك تك مردم ایران است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: با توكل بر خداوند متعال ان شاءالله ملت ایران موانع پیشرفت و توسعه را از سر راه برخواهند داشت و همچون گذشته مستكبرین را ناامید خواهند كرد.
منبع: ایسنا

دسترسی سریع
پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی