پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی یكشنبه،سه شنبه و چهارشنبه از ساعت حوالی 8 صبح تا قبل از اذان ظهر به مدت متغیر

رادیو فرهنگ

پخش مذاكرات علني مجلس شوراي اسلامي

قالیباف: تعرض به قهرمانان ملی نتیجه‌ای جز رسوایی برای تعرض كنندگان آنها ندارد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تعرض به قهرمانان ملی كه پای جنایتكارانی همچون داعش را از سرزمین عزیزمان كوتاه كردند، خاك پاشیدن به آفتاب است كه جز رسوایی و بی اعتباری برای تعرض كنندگان و حامیان آنها نتیجه ای ندارد.

1401/05/23
|
10:21

محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز (یكشنبه) مجلس شورای اسلامی بیان كرد: فرا رسیدن روز مقاومت اسلامی كه یادآور مقاومت جانانه حزب الله لبنان در جنگ 33 روزه و آغاز فصل جدیدی از مبارزه با رژیم جنایتكار صهیونیستی بود را گرامی می دارم.

وی افزود: جنبش جهاد اسلامی فلسطین در آخرین حلقه از مقاومت اسلامی علیه جنایتكاران صهیونیست، نویدبخش و در هم كوبنده ظاهر شد. حركت جهاد اسلامی ثابت كرد كه امروز هر بخش از مقاومت اسلامی به تنهایی توانایی در هم كوبیدن عمیق ترین لایه های دفاعی رژیم صهیونیستی و خرد كردن اراده آنها را دارا است و امروز در سایه اتحاد و همدلی همه جریان های مقاومت با قاطعیت می گوییم كه زوال دشمن غاصب نزدیك تر از هر روزی است.

مدافعان حرم نگهبان امنیت و ناموس كشور عزیزمان نیز هستند

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان كرد: قریب به 8 دهه تبهكاری و جنایتب رژیم صهونیستی بر هر بیننده منصفی آشكار ساخته است كه موجودیت این رژیم در گرو ایجاد ناامنی، اختلاف، ترور، اشغال و جنایت سازمان یافته در سراسر منطقه است. هر روزی كه جهان شاهد جنایت های بیشتری از سوی صهیونیست ها است و نقشه های شوم آنها با همدستی رژیم های استكباری و ارتجاعی بیشتر برملا می شود، نقش مدافعان سرافراز و پر افتخار حرم در دفاع از امنیت ایران عزیزمان و ثبات منطقه آشكارتر می گردد.

قالیباف یادآور شد: در روزهای ابتدایی جنگ در سوریه و عراق، عده ای دچار خطای محاسباتی شدند، اما هنگامی كه واقعیت صحنه با جنایت های دهشناك داعش عیان شد، حتی كشورهای اروپایی را نیز نگران كرد. هر ایرانی منصفی با سلیقه های سیاسی مختلف به این باور رسید كه مدافعان حرم فقط پاسداران حریم اهل بیت عصمت و طهارت نیستند، بلكه نگهبان امنیت و ناموس كشور عزیزمان نیز هستند.

تعرض به قهرمانان ملی نتیجه ای جز رسوایی برای تعرض كنندگان آنها ندارد

وی افزود: به همین جهت تعرض به این قهرمانان ملی كه پای جنایتكارانی همچون داعش را از سرزمین عزیزمان كوتاه كردند، خاك پاشیدن به آفتاب است كه جز رسوایی و بی اعتباری برای تعرض كنندگان و حامیان آنها نتیجه ای ندارد. ما به این شهدای مظلوم كه خود را فدای مردم ایران و حفظ حریم اهل بیت كردند افتخار می كنیم و زندگی در امنیت خود را مدیون آنها می دانیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین از برپایی پرشكوه مجالس عزا و ذكر مصیبت سیدالشهدا (ع) در سراسر كشور تقدیر و تشكر كرد و گفت: ظهور جلوه های اسلامی سیاسی از قبیل ظلم ستیزی، مقاومت در برابر دشمنان اسلام، مبارزه علیه رژیم صهیونیستی و افشای خط نفاق در عزاداری های محرم امسال به طور ویژه دشمنان اسلام و حامیان اسلامی آمریكایی را خشمگین ساخت. خشم دشمنان از آموزه های اسلام ناب محمدی ثابت كرد كه هیات بصیرت افزا و ظلم ستیز مایه عزت مسلمین و خار چشم منافقین است.

مسئولان مراسم اربعین دغدغه مردم برای حضور در این راهپیمایی را رفع كنند

قالیباف در پایان خاطرنشان كرد: با توجه به پیش بینی استقبال گسترده مردم برای حضور در مراسم اربعین امسال در كشور عراق، تاكید می كنیم كه ضروری است مسئولان مربوطه در تمامی مراحل حضور مردم در این راهپیمایی باشكوه همه امكانات را برای رفع دغدغه های مردم و تسهیل روندها، به كار گیرند.
منبع: ایسنا

دسترسی سریع
پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی