پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی یكشنبه،سه شنبه و چهارشنبه از ساعت حوالی 8 صبح تا قبل از اذان ظهر به مدت متغیر

رادیو فرهنگ

پخش مذاكرات علني مجلس شوراي اسلامي

علیزاده: مسیر فعلی كنكور عادلانه‌تر از تأثیر مستقیم سوابق تحصیلی است

نماینده مردم مراغه و عجب‌شیر در مجلس شورای اسلامی تأكید كرد: اجرای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای تأثیر مستقیم سوابق تحصیلی استبداد خبرگان اشرافی را در كشور رقم خواهد زد.

1401/05/12
|
12:42

علی علیزاده در تذكری شفاهی در جریان جلسه علنی امروز مجلس خطاب به رئیس بنیاد مسكن بیان كرد:‌ مسئول عمران و آبادانی روستاها شما هستید. شما باید مطالبه مردم را بشنوید. هر اتفاق ناگواری كه در روستاها بیفتد مسئولیت آن متوجه شما است. در سیل 96 عجب‌شیر 21 كشته دادیم. اكنون نیز چندین روستای ما در این مشكل بوده و باید به آن‌ها كمك شود.

وی در ادامه اظهار كرد:‌ چند روز گذشته شاهد بودیم كه رئیس جمهور مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص كنكور را ابلاغ كرد. براساس این مصوبه سوابق تحصیلی موثرترین نقش را در تعیین آینده میلیون‌ها دانش‌آموز دارد. شاید مسیر فعلی كنكور ایرادات اساسی داشته باشد اما بسیار عادلانه‌تر از مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی است كه برخلاف عدالت و انصاف می‌باشد.

نماینده مردم مراغه و عجب‌شیر در مجلس تصریح كرد: این مصوبه استبداد خبرگان اشرافی را در كشور رقم زده و میلیون‌ها دانش‌آموز كه در مناطق محروم تحصیل می‌كنند امكان حضور در دانشگاه‌های مادر كشور را از دست می‌دهند. تا دیر نشده جلوی این انحراف را بگیرید.
منبع: ایسنا

دسترسی سریع
پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی