پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی یكشنبه،سه شنبه و چهارشنبه از ساعت حوالی 8 صبح تا قبل از اذان ظهر به مدت متغیر

رادیو فرهنگ

پخش مذاكرات علني مجلس شوراي اسلامي

امامی‌راد: نظارت بر بازار ضعیف است

نماینده مردم چناران در مجلس شورای اسلامی تأكید كرد:‌ متأسفانه نظارت ضعیف بر بازار زمینه قیمت‌های شناور و گرانی را ایجاد كرده است.

1401/05/12
|
12:41

حسین امامی راد در تذكری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس خطاب به رئیس جمهور و وزیر جهاد كشاورزی بیان كرد: حذف ارز 4200 تومانی اقدام شجاعانه‌ای بود كه دولت برای جلوگیری از رانت اقتصادی و كوتاه‌ كردن دست دلالان از بیت‌المال انجام داد. اما متأسفانه نظارت ضعیف بر بازار منجر به گرانی و قیمت‌های شناور در بازار شده كه به نارضایتی مردم دامن زده است و پاشنه آشیلی برای دولت و نظام شده و آخوری برای نشخواران اپوزیسیون تبدیل شده است.

وی در ادامه اظهار كرد:‌ افزایش نرخ گندم منجر به ایجاد بارقه امیدی در دل كشاورزان گندم كار شده اما تأخیر در پرداخت پول گندم‌كاران كه گندم خود را تحویل داده‌اند منجر به نارضایتی آن‌ها شده است.

نماینده چناران خطاب به وزیر كشاورزی گفت: عشایر را دریابید. قشری كه یك چهارم پروتئین كشور را در شرایط سخت تأمین می‌كنند امروز در فشار هستند. بچه‌های عشایر در بیمارستان‌های لوكس به دنیا نمی‌آیند بلكه در چادرهای عشایری متولد شده و گام به گام رشد می‌كنند. خرید تضمینی و آزاد كردن صادرات دام خواسته زیادی نیست. قطعا اخبار سوزاندن دام‌ها و رها كردن آن‌ها در كوه و دشت را به دلیل كمبود نهاده‌ها شنیده‌اید. انتظار می‌رود به مطالبات عشایر توجه شود.
منبع: ایسنا

دسترسی سریع
پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی