پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی یكشنبه،سه شنبه و چهارشنبه از ساعت حوالی 8 صبح تا قبل از اذان ظهر به مدت متغیر

رادیو فرهنگ

پخش مذاكرات علني مجلس شوراي اسلامي

نماینده ارومیه: باید وزارت نیرو را به سد سازی و انتقال آب تشویق كرد

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز باید وزارت نیرو را به سد سازی و انتقال آب تشویق كنیم به جای آن كه با تصویب طرح های تحقیق و تفحص دست این وزارتخانه را ببندیم.

1401/04/07
|
11:11

حجت الاسلام سید سلمان ذاكر در جلسه علنی امروز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به گزارش كمیسیون كشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه عملكرد وزارت نیرو در خصوص انتقال آب بین حوضه‌ای در تذكری با اشاره به اصل سوم قانون اساسی اظهار كرد: ما ملزم به برطرف ساختن هردو محرومیت در زمینه‌های تغذیه، مسكن، كار، بهداشت و رفع فقر و ملزم به ایجاد رفاه هستیم اما مگر اینها بدون آب امكان پذیر است؟

وی با تاكید بر اینكه كشور ما باید از سد سازی محروم شود، گفت: سدسازی به صورت 100 درصد نیاز به جانمایی دارد و چنانچه امروز بخواهیم اصول پنج گانه یونسكو را اجرا كنیم اصلاً نباید در ایران سد بسازیم.

این نماینده مجلس گفت: كوتاهی ها در وزارت نیرو باعث شده كه نتوانیم سدهای خود را به اتمام برسانیم این در حالیست كه امروز تركیه 10 ها سد ساخت است اما حتی به آب شرب نیاز داریم كه توان تأمین آن را نداریم.

ذاكر تاكید كرد: امروز باید وزارت نیرو را به سد سازی و انتقال آب تشویق كنیم به جای آن كه با تصویب طرح های تحقیق و تفحص دست این وزارتخانه را ببندیم؛ این رویكرد به تحقیق و تفحص برخلاف اصول قانون اساسی است و من مخالف این نوع تحقیق و تفحص هستم.
منبع: ایسنا

دسترسی سریع
پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی