پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی یكشنبه،سه شنبه و چهارشنبه از ساعت حوالی 8 صبح تا قبل از اذان ظهر به مدت متغیر

رادیو فرهنگ

پخش مذاكرات علني مجلس شوراي اسلامي

نظری: باید روشن شود كه در سازمان تامین اجتماعی چه می‌گذرد؟

نماینده مردم خلخال و كوثر در مجلس شورای اسلامی تاكید كرد: هدف از تحقیق و تفحص از عملكرد سازمان تامین اجتماعی روشن شدن علت كجی‌ها و نادرستی‌ها در عملكرد این سازمان و شركت‌های تابعه آن می‌باشد.

1401/04/07
|
09:58

سید غنی نظری در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی درخواست تحقیق و تفحص از عملكرد سازمان تامین اجتماعی و شركت‌های وابسته به آن به خصوص شستا بیان كرد: بسیار خوشحالم كه بعد از ماه‌ها انتظار درخواست تحقیق و تفحص از عملكرد سازمان تامین اجتماعی به صحن مجلس شورای اسلامی آمد. باید برای تحقق حقوق ملت علت ضعف سازمان تامین اجتماعی مشخص گردد.

وی گفت: در خصوص سازمان تامین اجتماعی ما یك قانون بالادستی داریم كه در سال 1382 به تصویب رسید و یك اساسنامه سازمان تامین اجتماعی در دسترس است. در قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی به ایجاد انسجام كلان سیاست‌های حمایتی برای توسعه عدالت اجتماعی و حمایت از اقشار مختلف جامعه در برابر رویدادهای مختلف تاكید شده است.

وی در ادامه اظهار كرد: اكنون این سوال مطرح است كه آیا امروز آنچه در سازمان تامین اجتماعی می‌گذرد با قانون اساسی و اسناد بالادستی انطباق دارد؟ امروز بازنشستگان و كارگران زیادی چشم‌ انتظار هستند كه ببینند نمایندگان آنها در خانه ملت به حراست از حقوق آنها خواهند پرداخت؟ باید با این درخواست تحقیق و تفحص كجی‌ها و نادرستی‌ها در سازمان تامین اجتماعی و شركت‌های تابعه آن مشخص گردد.

نماینده مردم خلخال و كوثر در مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: عملكرد غیرشفاف شركت شستا به عنوان بزرگترین شركت مالی كشور، انتصابات با نگاه غیرحرفه‌ای، عدم اطلاع‌رسانی صحیح و به موقع در خصوص فعالیت شستا در بورس، تبعیض در توزیع اعتبارات و امكانات درمانی و تمركز امكانات در مراكز استان‌های بزرگ، محروم شدن مناطق كم برخوردار از خدمات بیمه‌ای و ضعف در رسیدگی به مطالبات خارجی و داخلی از مهم‌ترین محورهای این تحقیق و تفحص است.
منبع: ایسنا

دسترسی سریع
پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی