پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی یكشنبه،سه شنبه و چهارشنبه از ساعت حوالی 8 صبح تا قبل از اذان ظهر به مدت متغیر

رادیو فرهنگ

پخش مذاكرات علني مجلس شوراي اسلامي

موافقت مجلس با كلیات طرح ساماندهی استخدام كاركنان دولت

نمایندگان مجلس شورای اسلامی كلیات طرح ساماندهی استخدام كاركنان دولت را به تصویب رساندند.

1401/04/05
|
10:35

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز یكشنبه مجلس، گزارش كمیسیون اجتماعی در خصوص طرح ساماندهی استخدام كاركنان دولت را بررسی كرده و با 196 رای موافق كلیات این طرح را به تصویب رساندند.

رییس مجلس شورای اسلامی پس از تصویب كلیات این طرح تاكید كرد: باتوجه به پیشنهادات زیادی كه در ماده واحده این طرح وجود دارد با تصمیم هیات رئیسه مجلس این طرح به صورت دو شوری بررسی می شود و اكنون برای بررسی پیشنهادات به كمیسیون اجتماعی باز می گردد.

حسن لطفی در جریان بررسی كلیات طرح ساماندهی استخدام كاركنان دولت در صحن مجلس شورای اسلامی بیان كرد: ما اكنون با 27 نوع قرارداد استخدامی مواجه هستیم و این تعدد در قراردادها منجر به این شده تا عدالت در پرداخت‌ها از بین برود. ما كارمندهایی را داریم كه در یك اتاق و با یك مدرك و میزان سابقه برابر حقوق‌های متفاوتی را دریافت می‌كنند. این بی‌عدالتی در پرداخت‌ها انگیزه را از كارمندان دولت گرفته است. از سوی دیگر تعدد قراردادها باعث شده تا آمار دقیقی از كاركنان دولت نداشته باشیم. كمیسیون اجتماعی با همكاری دولت این طرح را آماده كرده تا شاهد ساماندهی كاركنان دولت در بحث نحوه پرداخت و تنظیم قراردادها باشیم. براساس این طرح باب ورود از طریق شركت‌ها به بدنه دولت بسته شده و تصویب این طرح می‌تواند بی‌عدالتی‌ها را كنار بزند.

مهدی عیسی‌زاده رئیس كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی نیز در خصوص كلیات این طرح مطرح كرد: ما نمایندگان مجلس و دولت وظیفه داریم كه به فرزندان مردم به عنوان اولاد دولت توجه كرده و آنها را تعیین تكلیف كنیم. چرا از سال 1360 دولت وظایف خود را در این حوزه انجام نداده است. امروز ما با 27 مدل قرارداد استخدامی مواجه هستیم و تعداد كاركنان دولت نامعلوم است. آیا به عنوان وكلای مردم ساماندهی این وضعیت به عهده ما نیست؟ ما چندین سال است كه شعار كوچك‌سازی و چابك‌سازی دولت را می‌دهیم اما سوال این است كه چه زمانی قرار است این وعده تحقق پیدا كند.
منبع: ایسنا

دسترسی سریع
پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی