پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی یكشنبه،سه شنبه و چهارشنبه از ساعت حوالی 8 صبح تا قبل از اذان ظهر به مدت متغیر

رادیو فرهنگ

پخش مذاكرات علني مجلس شوراي اسلامي

تصویب فوریت طرح انتخاب نمایندگان در نهادها، مجامع و شوراها با دستگاه الكترونیكی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از مخالفت با رسیدگی به طرح انتخاب نمایندگان در نهادها، هیأت‌ها، مجامع و شوراها با دستگاه الكترونیكی بصورت دو فوریت، با رسیدگی به این طرح بصورت یك فوریت موافقت كردند.

1401/04/01
|
11:40

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز چهارشنبه با بررسی طرح انتخاب نمایندگان در نهادها، هیأت‌ها، مجامع و شوراها با دستگاه الكترونیكی به صورت دو فوریت مخالفت كردند.

در جریان رسیدگی به این طرح احمد امیرآبادی به عنوان طراح طرح خاطرنشان كرد: برگزاری انتخابات‌ نمایندگان مجلس در مجامع و شوراها از اواخر تیرماه آغاز می‌شود و برای حدود 450 جایگاه نظارتی، 277 نماینده باید انتخاب شوند. سال گذشته برای انتخاب ناظران در شورای ملی به صورت متوسط 3 ماه و برای نهایی شدن نمایندگان در شوراهای استانی 6 ماه زمان مجلس گرفته شد.

وی افزود: پیشنهاد طراحان طرح این است كه به هیئت رئیسه این اجازه داده شود تا در صورت صلاحدید انتخاب نمایندگان در نهادها و مجامع و شوراها را به صورت الكترونیكی برگزار كنند تا وقت كمتری از مجلس گرفته شود.

پس از استماع نظرات موافقان و مخالفان بررسی طرح انتخاب نمایندگان در نهادها، هیئت ها و مجامع و شوراها با دستگاه الكترونیك به صورت دو فوریت، نمایندگان مجلس با دوفوریت مخالفت كردند و به بررسی آن بصورت یك فوریت رای دادند.

بر این اساس رسیدگی به ماده واحده زیر بصورت یك فوریت به تصویب رسید:

«ماده واحده: یك تبصره به بند یك ماده 122 قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی الحاق می‌گردد:

تبصره
تبصره: هیأت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی می‌تواند انتخاب نمایندگان در نهادها، هیأت‌ها، مجامع و شوراها را با دستگاه الكترونیكی انجام دهد.»

منبع: ایسنا

دسترسی سریع
پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی