پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی یكشنبه،سه شنبه و چهارشنبه از ساعت حوالی 8 صبح تا قبل از اذان ظهر به مدت متغیر

رادیو فرهنگ

پخش مذاكرات علني مجلس شوراي اسلامي

نقدعلی: محاسبه درآمد فرزندان به حساب سرجمع خانواده اشتباه است

نماینده خمینی‌شهر گفت كه قیمت مرغ با اشباع در برخی از استان‌ها حتی از سقف اعلامی دولت هم كمتر شده است كه این نشان می‌دهد سیاست اصلاح نظام پرداخت یارانه كم‌كم پاسخ می‌دهد.

1401/02/25
|
11:46

حجت الاسلام محمدتقی نقدعلی در جلسه علنی امروز (یكشنبه) در تذكری گفت: به دولتمردان خداوقت می‌گویم كه شبانه‌روز برای جلوگیری از رویه‌های غلط تلاش می‌كنند.

وی افزود: برخی از همكاران خبری دادند كه قیمت مرغ با اشباع در برخی از استان‌ها حتی از سقف اعلامی قیمت دولت هم تنزل پیدا كرده است، این نشان می‌دهد سیاست هدفمندی كم‌كم و به مرور زمان پاسخ می‌دهد. تقاضای مردم از دولت این است كه برنامه مبارزه با قاچاق را با جدیت بیشتر ادامه دهند و از احتكارها پیشگیری كنند كه اثرات مثبتی به جای می‌گذارد.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس با تأكید بر اینكه باید برخی از رویه‌ها در دریافت یارانه اصلاح شود با ارائه مثالی توضیح داد: مثلا درآمد فرزندی با سن 30 سال در سرجمع درآمد خانواده محاسبه می‌شود كه این غلط است. نباید درآمد پسر 30 ساله‌ای به حساب پدر و مادرش گذاشته شود و به همین دلیل یارانه خانواده حذف شود. لازم است این موضوع اصلاح شود.

نقدعلی مجددا تأكید كرد: محاسبه درآمد فرزندان به حساب سرجمع خانواده اشتباه است یا اینكه یارانه خانواری حذف شده به این دلیل كه در مقطع كوتاهی درآمد خاصی داشته‌اند. مثلا خانواده‌ای خانه‌اش را فروخته تا پول آن را تبدیل به احسنت كرده و در منزل به كار برد، اما سازمان هدفمندی به صرف اینكه در مقطع زمانی رقمی در حساب بوده، یارانه را قطع كرده كه لازم است به سرعت این رویه‌ها اصلاح شود.

نقدعلی در پایان گفت: با اصلاح رویه در پرداخت یارانه ها قطعا مردم، دولت و مجلس و حاكمیت را همراهی می‌كنند. لازم است رئیس جمهور، وزرا و مجلس به سرعت این رویه‌های غلط را اصلاح كنند چون در این شرایط و با تسریع در امور، یقینا مردم، دولت را برای انجام تصمیمات اساسی و پایه‌ای همراهی خواهد كرد.
منبع:ایسنا

دسترسی سریع
پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی