پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی یكشنبه،سه شنبه و چهارشنبه از ساعت حوالی 8 صبح تا قبل از اذان ظهر به مدت متغیر

رادیو فرهنگ

پخش مذاكرات علني مجلس شوراي اسلامي

قالیباف: مشكلات بوجود آمده در پرداخت یارانه‌ به جاماندگان سریعا حل شود

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اقشاری كه تاكنون دریافت نكرده‌اند پس از بررسی‌ها با معوقه به آنها پرداخت خواهد شد.

1401/02/25
|
11:45

محسن زنگنه در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذكری بیان كرد: اكنون ماهانه 25 هزار و 500 میلیارد تومان یارانه كالاهای اساسی داده می‌شود. با توجه به نگرانی‌هایی كه در سطح جامعه به وجود آمده و برخی از دهك‌ها مبلغ یارانه را دریافت نكرده‌اند به نظرم بهتر بود این یارانه را به همه افراد می‌دادیم لازم است كه به مردم اعتماد كنیم.

وی در ادامه اظهار كرد: اگر ما مبلغ یارانه كالاهای اساسی را به همه افراد می‌دادیم ماهیانه 2500 میلیارد تومان یارانه بیشتری پرداخت می‌شد كه مبلغ زیادی نیست. سامانه وزارت رفاه اشكالات فراوانی دارد و مردم به شدت از این موضوع معترض هستند بهتر است كه ما كل مردم را مشمول یارانه كنیم سپس پس از ارزیابی‌ها به افرادی كه درآمدشان بیشتر است و مشمول این طرح نمی‌شوند پیامك زده و اطلاع دهیم. در این روزها همه مردم در حوزه‌های انتخابیه به ما در این زمینه اعتراض داشتند. بنده با وزیر اقتصاد نیز تلفنی صحبت كردم و ایشان نیز حرف من را پذیرفتند انتظار می‌رود رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه سران قوا نیز این موضوع را مطرح كنند.

محمد باقر قالیباف در پاسخ به تذكر این نماینده گفت: موضوعی كه شما مطرح كردید مساله مهمی است مردم توجه داشته باشند كه براساس اعلام دولت از 10 دهك موجود 9 دهك شامل این كمك معیشتی شده اند و پیش‌بینی‌های لازم نیز در حال انجام است. اشكالاتی به وجود آمده و برخی از افراد هنوز یارانه دریافت نكرده‌اند اما مردم مطمئن باشند افرادی كه باید یارانه خود را بگیرند آن را دریافت خواهند كرد. باید به سرعت اصلاحات لازم صورت گیرد و یارانه به آنها تعلق گیرد.

وی در ادامه تاكید كرد: در جلسه روز گذشته سران قوا نیز به طور مفصل در این زمینه بحث شد و بعد از این جلسه قرارگاهی كه مسئول اجرای این طرح است با حضور رئیس جمهور در مجلس شورای اسلامی جلسه تشكیل دادند تا این موضوع را بررسی كنند. مردم مطمئن باشند اگر با تاخیر هم باشد یارانه به دهك‌هایی كه باید تعلق می‌گیرد و جای هیچ نگرانی نیست فقط تفاوت میان 300 تا 400 تومان است كه ان‌شاءالله به سرعت حل خواهد شد مردم نگران نباشند.
منبع: ایسنا

دسترسی سریع
پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی