پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی یكشنبه،سه شنبه و چهارشنبه از ساعت حوالی 8 صبح تا قبل از اذان ظهر به مدت متغیر

رادیو فرهنگ

پخش مذاكرات علني مجلس شوراي اسلامي

كوچكی‌نژاد: قانون مجلس در خصوص كنكور شفاف است

یك عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی حق قانون گذاری نداشته و مصوبه آن در خصوص كنكور بر خلاف قانون مصوب مجلس است.

1401/02/21
|
12:08

جبار كوچكی نژاد در جلسه علنی امروز ( چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی، در تذكری با استناد به بند 11 ماده 22 قانون آئین نامه داخلی مجلس، بیان كرد: این ماده از آئین نامه داخلی مجلس بر حفظ شان نمایندگان تاكید دارد. باید از حیثیت مجلس دفاع كرد. مجلس در زمینه كنكور قانون وضع كرده و شفاف است. صدها هزار داوطلب با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی نگران شده اند.

وی در ادامه اظهار كرد: بر اساس رهنمودهای حضرت امام و مقام معظم رهبری، شورای عالی انقلاب فرهنگی حق ورود در حوزه قانون گذاری را ندارند. اخیرا شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه ای داشته كه روح و روان داوطلبان كنكور را به هم زده است. بر اساس قانون مجلس دخالت یا اثر معدل دانش آموزان در كنكور شفاف است. تعدادی از دروس عمومی از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی در كنكور حذف شده است كه كاملا خلاف قانون است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، تصریح كرد: این صحیح نیست قانونی كه در مجلس برای تصویب آن زمان صرف شده است از سوی شورای انقلاب فرهنگی باطل شود. نمایندگان یك طرح دو فوریتی آماده كرده اند و لازم است هرچه سریع تر در دستور كار مجلس قرار گیرد تا هزاران نفر از جوانان از نگرانی خارج شوند.

علی نیكزاد كه اداره جلسه علنی را بر عهده داشت در پاسخ به تذكر وی، بیان كرد: فصل الخطاب همه بحث ها قانون است. تفسیر قانون با مجلس است. رئیس كمیسیون آموزش جلسه اضطراری را برای رسیدگی به این موضوع برگزار كند. آنچه مصوبه مجلس است باید ملاك عمل قرار گیرد.
منبع: ایسنا

دسترسی سریع
پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی