پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی یكشنبه،سه شنبه و چهارشنبه از ساعت حوالی 8 صبح تا قبل از اذان ظهر به مدت متغیر

رادیو فرهنگ

پخش مذاكرات علني مجلس شوراي اسلامي

محفوظی: دولت نان را برای مردم باقی بگذارد

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت قائله نان را جمع كند و همچون گذشته نان را برای مردم بگذارد تا در دام محتكران پیشانی سوخته ماكارونی فروش نیفتید.

1401/02/18
|
13:40

سیدمجتبی محفوظی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (یكشنبه) مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس جمهور بیان كرد: یادتان هست آن زمان كه رئیس قوه قضائیه و یكی از سه عضو شورای سران قوا بودید، پیرامون گرانی بنزین 98 بیانیه ای منتشر كردید، آنجا كه مسئولیت كار را بر دوش دولت مستقر انداختید و در بخشی از این بیانیه با انتقاد از شیوه عملكرد دولت اذعان كردید، در این مورد هم سخن گفتن با مردم و تشریح دلایل این تصمیم به صورت شفاف برای مردم به ویژه اثرگذاران جامعه ضروری می نماید.

وی افزود: حالا سه سال بعد از آن سید محرومان به عنوان رئیس دولت سیزدهم كه دولت مردمی خوانده می شود در ماجرای افزایش قیمت آرد كاری مشابه دولت قبل را انجام داد و به مانند آن دولت تا این لحظه توضیح روشن، شفاف و دقیقی برای مردم نداده است. آیا می توانید از مدیران زیر مجموعه ملی و استانی تان بخواهید توضیحی به مردمی بدهند كه جنابعالی به مردم و حتی ارشدهای خود نداده اید؟

عضو كمیسیون فرهنگی مجلس خاطرنشان كرد: آقای رئیس جمهور، مجلس یازدهم منطقا و جمعا از رئیس گرفته تا نماینده های شهرهای بزرگ و كوچك با نگاه و عمل معاضدانه مورد تاكید رهبر انقلاب، برادری را در حق دولتتان تمام و كمال ادا كرد، لذا تیم اقتصادی دولت سیزدهم نیازمند بازنگری، جراحی و تعویض است. برخی مدیران تحت امرتان می گویند كه آرد با همان استدلالی گران شد كه سوخت گران شد، یعنی همان استدلال سوخته قاچاق؛ آیا لنگرگاه ها، اسكله ها و پایانه های مرزی دست دهك های نان خور جامعه است یا آقازاده های فالوده خور؟ آیا ستاد مبارزه با قاچاق تحت نظارت ریاست جمهوری است یا كمیته امداد و بهزیستی؟

محفوظی تاكید كرد: قائله نان را جمع كنید و همچون گذشته نان را برای مردم بگذارید تا در دام محتكران پیشانی سوخته ماكارونی فروش نیفتید.

نماینده مردم آبادان در مجلس در خصوص مشكلات حوزه انتخبیه اش بیان كرد: استان زرخیر خوزستان شاهد رشادت های جوانانی از جان گذشته برای حفظ مال، جان و ناموس مردم بوده است. خوزستانبه فرموده امام راحل دین خود را به اسلام ادا كرده است، آیا موقع ادای دین مسئولین به مردم خوزستان نرسیده است.

وی افزود: هنوز غبار ویرانی های جنگ تحمیلی از تن پرزخم آبادان زدوده نشده گرد و غبار هوا چند سالی است كه نفس مردم شهر را بریده است. وعده های پوچ و بی سرانجام تا كی ادامه خواهد داشت، خروج آبادان از وضعیت جنگ زدگی كی اتفاق خواهد افتاد؟. زیرساخت های نابود شده، فقر شدید و محرومیت مضاعف و بیكاری جوانان وضعیت رقت باری برای آبادان قبل از جنگ رقم زده است و شهر اولین ها به شهر آخرین ها تبدیل شده است. حال امروز آبادان تعریفی ندارد و آخرین بارقه امید مردم آبادان به نگاه ویژه رئیس جمهور و دولت انقلابی است تا هم غبار محرومیت را پاك كند و هم گرد و غباری كه هر چند وقت یكبار مهمان نفس های به شماره افتاده آنها می شود.
منبع: ایسنا

دسترسی سریع
پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی