پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی یكشنبه،سه شنبه و چهارشنبه از ساعت حوالی 8 صبح تا قبل از اذان ظهر به مدت متغیر

رادیو فرهنگ

پخش مذاكرات علني مجلس شوراي اسلامي

جمیری: كالاها به نرخ شهریور 1400 در اختیار مردم قرار گیرد

نماینده بوشهر در مجلس شورای اسلامی تاكید كرد كه برنامه ریزی دولت باید براساس مصوبه مجلس به گونه ای باشد كه قیمت كالاهای اساسی در كشور ثابت و تمامی قیمت ها به نرخ شهریور 1400 در اختیار مردم قرار گیرد.

1401/02/18
|
13:40

عبدالكریم جمیری در جلسه علنی امروز (یكشنبه) و در جریان بررسی گرانی های اخیر گفت: موضوعاتی همچون خشكسالی، جنگ اوكراین و قاچاق كالا از مواردی است كه باید پیش از این برای مدیریت آن برنامه ریزی می كردیم تا این مشكلات مزید بر علت در شرایط فعلی اقتصادی نشود. اكنون كه با اصرار دولت و بعد از جلسات متعدد، مجلس به دولت اختیار ساماندهی ارز 4200 تومانی را داد باید دولت در این خصوص برنامه ریزی دقیقی انجام دهد.

وی ادامه داد: برنامه ریزی دولت باید براساس مصوبه مجلس به گونه ای باشد كه قیمت كالاهای اساسی در كشور ثابت نگه داشته و تمامی قیمت ها به نرخ شهریور 1400 در اختیار مردم قرار گیرد اما بر اساس مصاحبه های وزرا و مسوولان دولتی به نظر می رسد كه برنامه ها اطمینان بخش نیست. دولتمردان شرایط فعلی را در نظر گیرند كه بسیار حساس بوده و دشمنان كینه توز انقلاب اسلامی برای هرگونه سوءاستفاده از تصمیمات آماده هستند پس نباید ساده اندیشی كرد.

این نماینده مجلس تاكید كرد: باید این كار با برنامه ریزی های دقیق، عالمانه، عاقلانه و براساس مطالعات دقیق میدانی انجام شود تا از خطرات پیش رو جلوگیری شود و خدای نكرده با تصمیم گیری های خلق الساعه چالش های جدی ایجاد نشود بلكه مباحث بر اساس اقناع بیان شود.

جمیری ابراز امیدواری كرد كه رئیس جمهور، معاون اول رئیس جمهور و وزرا دقت بیشتری داشته و عواقب تصمیمات و موضوعات را بیشتر و بیشتر پیش بینی كنند.
منبع: ایسنا

دسترسی سریع
پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی