پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی یكشنبه،سه شنبه و چهارشنبه از ساعت حوالی 8 صبح تا قبل از اذان ظهر به مدت متغیر

رادیو فرهنگ

پخش مذاكرات علني مجلس شوراي اسلامي

قالیباف: مردم مطمئن باشند قدرت خریدشان حفظ خواهد شد

رئیس مجلس شورای اسلامی تاكید كرد كه این اطمینان را به مردم می دهیم كه قدرت خریدشان تضمین می شود؛ پس نگرانی نداشته باشند؛ البته كه باید با مردم حرف بزنیم و موارد را توضیح دهیم.

1401/02/18
|
13:39

محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز و در جمع بندی موضوع بررسی گرانیهای اخیر در مجلس گفت: مجلس با قانونی كه تصویب كرد و دولت هم با روش اجرایی كه پیش گرفته این هدف مشترك را دنبال می‌كنند كه قدرت خرید مردم در حفظ سفره‌هایشان و تامین كالاهای اساسی و معیشتی را تسریع كنند؛ مردم مطمئن باشند كه این اتفاق رخ می دهد و نگرانی وجود ندارد.

وی با تاكید براینكه اساس انقلاب و نظام مردم هستند گفت: هیچ كسی محرم‌تر و پاكارتر از مردم برای كشور و انقلاب نیست؛ پس باید هر كاری را كه می خواهیم انجام دهیم به مردم توضیح دهیم به خصوص كارهایی كه با زندگی آنها ارتباط دارند؛ خدای ناكرده به گونه ای عمل نكنیم كه احساس كنند در موضوعی غافلگیر شدند. باید با مردم صحبت كنیم. تجربه نشان داده صحبت كردن، قانع كردن و توضیح دادن و توجیه كردن كاری درستی است به خصوص از طرف ما كه نماینده مردم هستیم و دولت كه مجری است.

وی تاكید كرد: این موضوع مهم است كه توجه كنیم در موضوعات اقتصادی، صنوف و افراد مختلف شركتها و تولیدكننده ها و توزیع كنندگان همه نقش دارند كه به این موضوع هم وزیر اشاره داشت. به هرحال در نظرخواهی و توضیح دادن می تواند به ما كمك كنند كه كار به درستی پیش رود همانطور كه رئیس جمهور اشاره داشت باید مرتب با مردم صحبت كنیم و موضوعات را توضیح دهیم.

قالیباف افزود: این موضوع هم بسیار مهم است كه ما حذف ارز ترجیحی نداریم؛ این اصطلاخ غلط و حرفی اشتباه است؛ ما برای كمك كردن به سفره مردم یك بخشی را از انفال و درآمدهای دولت گرفته و با اولویت به محرومان و طبقات متوسط می‌دهیم؛ این یك سیاست جبرانی است كه قبلا سیاست جبرانی در اول زنجیره وجود داشت و می‌خواهیم این سیاست جبرانی را در مصرف كننده بگذاریم و شرایط اصلاح شود. در قانون هم دو شرط گذاشته‌ایم؛ هم اینكه تزریق نقدیندگی را اجازه نمی‌دهیم و هم اینكه باید كالاها تامین شود؛ چون به هرحال نوسانات و تورم جهانی و گرانی‌ها رخ داده و حتی تورم افسارگسیخته را شاهدیم كه باید آن را مهار كرده و آرامش در سفره مردم وجود داشته باشد. ما كمك می كنیم سیاستهای جبرانی در سفره مردم وجود داشته باشد. مردم با اعتماد بداند نمایندگان مردم خدمتگزارشان هستند و دولت و همه سازمانها و نهادها به این سمت حركت می‌كنند.
منبع: ایسنا

دسترسی سریع
پخش مذاكرات علنی مجلس شورای اسلامی