وقتی خیال در می زند دوشنبه ، سه شنبه ، چهارشنبه،پنج شنبه، از ساعت 21:30 تا 22:00 به مدت 30دقیقه

رادیو فرهنگ

وقتي خيال در مي زند

«شهرام علیدی » در «وقتی خیال در می زند» رادیو فرهنگ

برنامه «وقتی خیال در می زند» دوشنبه 20 مردادماه، با «شهرام علیدی » كارگردان، فیلمنامه نویس و تهیه كننده سینما گفتگو می كند.

1399/05/20
|
08:59

شهرام علیدی كارگردان، فیلمنامه نویس و تهیه كننده سینما در روز شنبه بیستم آذرماه سال 1350 (11 دسامبر سال 1971) در شهر سنندج متولد گردید. علیدی به غیر از كار هنری در سینما و تئاتر در زمینه نقاشی، تصویرگری و طراح گرافیك نیز فعالیت دارد و در این زمینه هم فعالیتها و آثار زیادی را خلق كرده است. وی از نسل جدید فیلمسازان ایران است. علیدی در آثارش از تكنیك های رایج فیلمسازان از جمله استفاده از گفت و گو شاعرانه بهره برده است.
فعالیتهای شهرام علیدی:
اولین تجربه هنری علیدی به عنوان یك بازیگر در تئاتر مدرسه بود. بعدها او شروع به نقاشی كرد كه تا اواخر نوجوانی ادامه داشت. ایشان برنده بسیاری از جوایز برای اولین بار در بسیاری از مسابقات هنرهای ملی گردید و بعدها در رشته نقاشی در دانشگاه تهران «دانشكده هنرهای زیبا» به ادمه تحصیل ادامه داد. بعدها او در انیمیشن فارغ التحصیل كارگردانی در دانشگاه هنر شد.
علیدی به طور گسترده به عنوان طراح گرافیك، طراح داخلی، تصویرگر كتاب های كودكان، طراح صحنه تئاتر و سینما، در سالهای 1994 كار كرده است.
برنامه «وقتی خیال در میزند» به تهیه كنندگی الهه بیات كاری از گروه كتاب رادیو فرهنگ است كه هر دوشنبه ساعت 16:30 با موضوع گفتگو با نویسندگان، ادیبان و هنرمندان درباره آثار واندیشه هایشان از رادیو فرهنگ روی موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز و ای ام ردیف 585 كیلوهرتز پخش می شود.

دسترسی سریع
وقتی خیال در می زند