نیستان شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15:00 به مدت 60 دقیقه

بررسی تفاوت های ضبط در استودیوهای خانگی ‌‌و حرفه ای با « نیستان» رادیو فرهنگ

شنوندگان مجله موسیقی رادیویی «نیستان» پنج شنبه 24 تیرماه 1400 با تفاوت های ضبط موسیقی در استودیوهای خانگی ‌‌و حرفه ای آشنا می شوند.

1400/04/24
|
02:56

در برنامه « نیستان» پنجشنبه شب «امیر شهابی» پیانیست ، كارشناس ارشد موسیقی ، استاد دانشگاه ، ابزار های استودیو خانگی و استودیو های حرفه ای‌را بررسی می كند‌.
در این بخش چرایی وجود دو اتاق مجزا در استودیوها بیان شده و ضبط نوازندگان گروهی و تك نواز در استودیو و ویرایش موسیقی در مراحل پسا تولید بررسی می شود.
در بخشی دیگری از « نیستان»، ندا رادمهر اخبار و رویدادهای حوزه موسیقی را اطلاع رسانی می كند و در ادامه فرنوش تدین، بخش دوم «نیستان در گذر زمان» را با یادواره ای از بزرگان موسیقی از گذشته تا امروز در این برنامه اجرا می كند .
همچنین علاقه مندان به داستان زندگی زنده یاد عبدالوهاب شهیدی می توانند دومین قسمت این مستند رادیویی را بشنوند.
گفتنی است این مستند 12قسمتی براساس گفتگویی است كه سال ١٣٩٤ وحید رستگاری تهیه كننده این برنامه با عبدالوهاب شهیدی یكی از چهره‌های مطرح آواز و موسیقی ایران داشته است.
در بخش پایانی نیزبا استاد « كیوان ساكت» در «موسیقی از ایده تا اجرا» همراه شده آموزش و اجرای پرده گردانی از آواز اصفهان به شور را می شنویم.
برنامه «نیستان» ساعت 22 به تهیه‎‌كنندگی وحید رستگاری و همراهی یلدا احتشامی از رادیو فرهنگ روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز پخش می‌شود.

دسترسی سریع
نیستان