نیستان شنبه تا پنج شنبه از ساعت 22:00 به مدت 60 دقیقه

چهره های موسیقی در نیستان رادیو فرهنگ‌

در مجله رادیویی موسیقی «نیستان» امشب گپ‌ و‌ گفتی با شیرین روستا؛ خواننده کر، عیسی قلی پور؛ دارنده نشان درجه یک هنر انجام شده و آلبوم «در آیینه آسمان» کیهان کلهر معرفی می شود.

1400/04/08
|
11:11

برنامه نیستان که در بخش های مختلف به مسائل حوزه موسیقی اشاره دارد امشب سه شنبه 8 تیرماه در بخش گفتگوی کارشناسی همراه با رضا مهدوی کارشناس ارشد موسیقی رسانه شده تا در گفت و‌گوی با شیرین روستا؛ خواننده گروه کر ارکستر سمفونیک درباره فعالیت های موسیقایی ایشان مطالبی بیان شود .
همچنین در اطلاع رسانی از تازه ترین رویدادها و اخبار موسیقی؛ ندارادمهر با عیسی قلی پور دارای نشان درجه یک هنری گفتگو می کند‌.
استاد عیسی قلی‌پور مشهور به عیسی بخشی، از نامدارترین ” بخشی” های خراسان شمالی، هنرمند پیشکسوت موسیقی مقامی (دوتارنواز)، خواننده گویش ترکی بجنوردی، کرمانجی، فارسی و ترکمنی است که تاکنون در جشنواره‌های متعددی شرکت کرده و مدال و دیپلم افتخار در چهارمین جشنواره موسیقی فجر با گویش کرمانجی را دارد .
فرنوش تدین نیز در معرفی تازه ترین آلبوم های موسیقی در این برنامه از آلبوم‌ «در آیینه آسمان» کاری از کیهان کلهر؛ نوازنده مشهور کمانچه و علی اکبر مرادی؛ موسیقیدان پیشکسوت مکتب تنبور نوازی می گوید، این آلبوم 10 قطعه به سبک سنتی و موسیقی کردی است
بخش دیگر برنامه نیستان« موسیقی از ایده تا اجرا» است که استاد کیوان ساکت به آموزش و اجرای قطعات موسیقی می پردازد.
برنامه «نیستان» ساعت 22 به تهیه‎کنندگی وحید رستگاری و همراهی یلدا احتشامی از رادیو فرهنگ روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز پخش می‌شود.

دسترسی سریع
نیستان